Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 09.08.2020

Major League Soccer
Minnesota United
Post
Atlanta United
Chicago Fire
Post
Los Angeles Galaxy
Colorado Rapids
Post
Nashville SC
San Jose Earthquakes
Post
Houston Dynamo
First Division A
St.Truiden
2:1
Gent
Zulte-Waregem
1:2
Genk
Mechelen
2:2
Anderlecht
Kortrijk
1:3
Waasland-Beveren
Liga MX - Guard1aes
U.N.A.M. Pumas
1:1
Juаrez
on TV
Atletico San Luis
1:1
Atlas
on TV
Netherlands Eredivisie Comeback
Dordrecht
Post
NAC Breda
Feyenoord
3:0
Sparta Rotterdam
on TV
De Graafschap
1:2
Volendam
Heracles
0:1
PEC Zwolle
Italy play-offs
Frosinone
0:1
Pordenone
on TV
Super League
Guangzhou Evergrande
0:1
Shandong Luneng
on TV
Guangzhou R&F
0:2
Jiangsu Suning
Taiwan Premier League
Hang Yuen
0:0
Taipower
Hasus Tsu
2:0
Taicheng Lions
Ming Chuan
0:1
Taichung Futuro
Tatung F.C.
2:3
Tainan City
K League 2
Jeonnam Dragons
1:2
Seoul E-Land
Bucheon FC 1995
2:0
Suwon FC
Scottish Premiership
Rangers
3:0
St Mirren
Kilmarnock
1:1
Celtic
Premier league
FC Ufa
0:3
Krasnodar
Arsenal Tula
0:0
Akhmat Grozny
Spartak Moscow
2:2
PFC Sochi
Friendlies
Werder Bremen
2:0
Eintracht Braunschweig
KFC Uerdingen 05
0:3
PSV
Ferencvaros
0:0
Sparta Praha
Schalke 04
5:1
VfL Osnabruck
Nimes
0:1
Marseille
Serie A
Botafogo
Post
Bahia
Goias
Post
Sao Paulo
Santos
1:1
Red Bull Bragantino
Corinthians
Post
Atletico GO
Flamengo
0:1
Atlético Mineiro
Gremio
1:0
Fluminense
Palmeiras
Post
Vasco da Gama
Veikkausliiga
RoPS
2:3
IFK Marieham
KuPS
0:3
HJK Helsinki
Lahti
3:2
Ilves
Inter Turku
2:0
Haka
Haka
11:30
Honka
IFK Marieham
11:30
Lahti
RoPS
11:30
Ilves
Swiss Cup
Young Boys
3:1
Sion
Eliteserien
Aalesund
2:2
Viking
Kristiansund BK
3:2
Start
Mjondalen
1:0
Haugesund
Stabaek
0:1
Odd Ballklubb
Stromsgodset
3:4
Sandefjord
Rosenborg
5:1
Sarpsborg
Ykkonen
VPS
1:1
AC Kajaani
KPV Kokkola
0:4
FF Jaro
FF Jaro
11:30
Musan Salama
Gnistan
11:30
VPS
Indonesia Liga 1
Pusamania Borneo
Post
Arema
Persib Bandung
Post
Persita Tangerang
Serie B
Oeste
0:0
Chapecoense AF
Liga 1 Movistar - Apertura
Cienciano
Post
Atletico Grau
on TV
Alianza Universidad
Post
Carlos Mannucci
Cesar Vallejo
Post
Melgar
on TV
Alianza Lima
Post
Deportivo Binacional
on TV
Primera Division - Clausura
Atletico Venezuela
Post
Mineros de Guayana
Carabobo FC
Post
Estudiantes de Mérida
Deportivo La Guaira
Post
Trujillanos
Deportivo Lara
Post
Aragua
Gran Valencia
Post
Metropolitanos
Lala FC
Post
Zulia
Portuguesa
Post
Caracas FC
Yaracuyanos
Post
Monogas
Zamora FC
Post
Deportivo Táchira
J. League
Sanfrecce Hiroshima
1:0
Shonan Bellmare
Cerezo Osaka
0:0
Tokyo
Division Profesional Clausura
Sol de America
0:0
River Plate Asunción
Club Sportivo San Lorenzo
1:1
Club Guarani
Meistriliga
Paide Linnameeskond
4:0
Tallinna Kalev
Kalju Nomme
3:0
Trans Narva
Tammeka Tartu
1:1
FCI Levadia Tallinn
Georgia Erovnuli Liga
Chikhura
0:4
Dinamo Batumi
Canadian Premier League
FC Edmonton
0:0
Pacific Fc
Airtricity League
Derry City
1:2
Shamrock Rovers
Primera A
Bucaramanga
Post
Envigado
Chicó
Post
Millonarios
Deportes Tolima
Post
Rionegro
Deportivo Cali
Post
Atletico Nacional
Dep. Pasto
Post
Cucuta
Independiente Medellin
Post
America de Cali
Jaguares
Post
Deportivo Pereira
La Equidad
Post
Alianza Petrolera
Once Caldas
Post
Junior
Independiente Santa Fe
Post
Patriotas
Allsvenskan
Falkenbergs
0:1
Malmo FF
Hacken
0:2
Kalmar
Orebro
1:1
IFK Goteborg
on TV
Djurgarden
1:2
Hammarby
Mjallby
3:1
AIK
Ostersunds FK
0:1
Elfsborg
Superettan
Orgryte
2:1
Trelleborg
Polish Super Cup
Legia Warszawa
Post
Cracovia Krakow
Israel - Toto Cup
Hapoel Haifa
0:2
Bnei Sakhnin
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0:1
Maccabi Haifa
Serie C Group A
Treze
Post
Imperatriz
Jacuipense
1:2
Remo
Ferroviário
19:00
Botafogo RB
Super Cup Armenia
FC Noah
2:1
AET
FC Ararat-Armenia
Liga I
Chindia Targoviste
2:0
CS Mioveni
Super Liga
Macva
0:3
Crvena Zvezda
Spartak Subotica
4:1
Metalac
Mladost Lucani
2:0
Indjija
Napredak
2:1
Radnik Surdulica
Radnicki Nis
2:1
Novi Pazar
Backa Topola
5:1
FC Zlatibor
Cukaricki
3:0
Rad
Partizan Beograd
4:0
Javor
Vozdovac
1:3
Vojvodina
Proleter Novi Sad
1:1
Backa
Premier League
Misr El Makasa
2:1
Aswan
Al Ahly
2:0
ENPPI
Liga Nacional
Cobán Imperial
Post
Antigua
Comunicaciones Guatemala
Post
Guastatoya
Iztapa
Post
Xelaju
Deportivo Sanarate
Post
C.S.D. Municipal
Super Liga
Dunajska Streda
6:0
Sereď
Indonesia Liga 2 - West
Babel United
Post
Pskc Kota Cimahi
Persekat Tegal
Post
Tiga Naga
Perserang Serang
Post
Psps Pekanbaru
Perseru Badak Lampung
Post
PSMS Medan
Psim Yogyakarta
Post
Semen Padang
Sriwijaya FC
Post
Cilegon United
K League 1
Incheon United
0:2
Seongnam
Sangju Sangmu
2:0
Busan IPark
Primera División
Boston River
0:2
Montevideo Wanderers
on TV
Nacional De Football
1:1
Penarol
on TV
Tajikistan Vysshaya Liga
Cska Pamir
1:1
Fc Istaravshan
Khatlon
4:2
Regar-tadaz
Premier League
FC Kyzyl-Zhar SK
Post
Shakhter Karagandy
Astana
Post
Zhetysu
FC Kyzyl-Zhar SK
Post
Kaysar
Okzhetpes
Post
Kairat Almaty
Shakhter Karagandy
Post
FC Caspiy
Taraz
Post
Tobol Kostanay
North Macedonia Prva Liga
FK Belasica
0:6
Sileks
Makedonija G. P.
2:1
Rabotnicki
Renova
0:0
FC Struga
Pelister
1:0
Akademija Pandev
Shkupi 1927
2:2
Shkendija Tetovo
Nemzeti Bajnokság II
Debreceni EAC
1:2
Dorogi FC
Soroksar
0:1
Nyiregyhaza
Siofok
1:1
Debreceni VSC
Gyirmot SE
2:1
Szombathelyi Haladas
Kaposvar
1:1
Kazincbarcika
Ajka
0:1
Békéscsaba
Szeged-Csanád
1:1
Szentlőrinc
Szolnoki MÁV FC
1:0
Budaörs
Vasas
2:1
Csákvár
Urvalsdeild
Valur
Post
Grotta
HK Kopavogs
Post
KR Reykiavik
Akraness
Post
Hafnarfjordur
Vikingur Reykjavik
Post
Akureyri
Stjarnan
Post
Fjolnir
1st Deild
Vestri
Post
Magni
Russian Professional Football League Group 1
Mashuk-KMV
4:1
FC Makhachkala
Legion Dynamo
1:0
Chernomorets Novorossiysk
Druzhba Maykop
1:4
Anzhi
Tuapse
1:6
Pfc Kuban
SKA Rostov
1:0
Spartak Nalchik
FC Krasnodar 3
1:0
FC Biolog-Novokubansk
Taganrog
4:0
Dynamo Stavropol
Kuban Holding
2:0
Yessentuki
Russian Professional Football League Group 2
Leningradets
5:2
Rodina
Zenit St. Petersburg II
1:1
Smolensk
Dolgoprudny
3:0
Chita
Kazanka Moscow
2:1
Kolomna
Tver Fc
1:1
Zenit Irkutsk
Murom
2:1
Znamya Truda
Russian Professional Football League Group 3
Strogino Moscow
1:1
Znamya Noginsk
Fk Khimik-Arsenal
0:0
Sokol Saratov
FC Salyut Belgorod
2:1
Saturn Ramenskoye
Metallurg Lipetsk
2:0
Fakel-M Voronezh
Krasny
0:1
FC Kaluga
Kvant Obninsk
2:1
Metallurg Vidnoe
Э
2:0
Avangard Kursk
Russian Professional Football League Group 4
Orenburg 2
0:1
FC Novosibirsk