Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 16.09.2020

Major League Soccer
New York City
Post
Inter Miami
FC Dallas
4:1
Colorado Rapids
on TV
Houston Dynamo
Post
FC Los Angeles
Vancouver Whitecaps
3:1
Montreal Impact
on TV
San Jose Earthquakes
1:1
Portland Timbers
on TV
Usa National Independent Soccer Association
Chattanooga
3:0
New Amsterdam
Los Angeles Force
0:0
California United
United Soccer League
Hartford Athletic
3:1
New York Red Bulls II
on TV
Indy Eleven
0:2
Louisville City FC
on TV
Atlanta United 2
1:2
Tampa Bay Rowdies
Miami FC
0:4
Birmingham Legion
on TV
Philadelphia Union 2
4:0
Loudoun United
on TV
El Paso Locomotive
2:1
Colorado Springs Switchbacks
on TV
San Antonio
3:2
Austin Bold
on TV
Real Monarchs SLC
1:2
Portland Timbers II
on TV
USL LEAGUE ONE
Fc Tucson
1:0
New England Revolution Ii
on TV
Champions League preliminary round
Omonia Nicosia
4:2
Pen
Crvena Zvezda
Ferencvaros
2:1
Dinamo Zagreb
Maccabi Tel Aviv
1:0
Dinamo Brest
Qarabag
5:6
Pen
Molde
Midtjylland
3:0
Young Boys
Europa League
Progres Niederkorn
0:5
Willem II
Hammarby
0:3
Lech Poznan
B36 Torshavn
5:4
Pen
The New Saints
EFL Cup
West Bromwich Albion
3:0
Harrogate Town
on TV
Ipswich
0:1
Fulham
Bristol City
4:0
Northampton Town
Leeds United
8:9
Pen
Hull City
Southampton
0:2
Brentford
Everton
3:0
Salford City
on TV
Copa Libertadores
Estudiantes de Mérida
3:2
Alianza Lima
on TV
Internacional
4:3
America de Cali
on TV
Club Bolívar
1:2
Palmeiras
on TV
Independiente Medellin
2:3
Caracas FC
on TV
Universidad Catolica
2:0
Gremio
on TV
Liga De Expansion MX Apertura
Club Atlante
1:0
Cimarrones de Sonora
on TV
Pumas Tabasco
1:2
Celaya
on TV
Dorados
2:2
Correcaminos
on TV
Ligue 1
Paris Saint Germain
1:0
Metz
on TV
OFB Cup
Union Gurten
1:3
SCR Altach
Super League
Qingdao Huanghai F.C.
0:3
Chongqing Lifan
Tianjin Teda
1:1
Shijiazhuang Ever Bright
League 1
Heilongjiang Lava Spring
1:1
Sichuan Jiuniu
Hangzhou Greentown
4:0
Jiangxi Liansheng
Chengdu Qianbao
1:0
Beijing Sport University
Beijing Renhe F.C.
1:0
Suzhou Dongwu
Shenyang Urban
1:1
Shaanxi Changan
Kunshan F.C.
0:0
Nantong Zhiyun
Costa Rica Primera Division Apertura
C.S. Cartaginés
2:2
Jicaral Sercoba
San Carlos
1:1
Deportivo Saprissa
Esiliiga
Flora Tallinn II
4:1
JK Vaprus Vändra
Vietnamese National Cup
Than Quang Ninh
1:2
Viettel
Hanoi
5:1
Ho Chi Minh City
Scottish Premiership
St Mirren
1:2
Celtic
Friendlies
Cittadella
3:1
Piacenza
Pordenone
2:2
Venezia
HIT Gorica
0:2
Triestina
Virtus Entella
1:1
Lucchese
Pescara
1:0
Ternana
Gimnastic
1:0
Real Zaragoza
CF Salmantino
12:30
Gent
Barcelona
3:1
Girona
Orihuela
0:1
Real Murcia
Kettering
1:0
Hemel Hempstead Town
Russian Cup
Leningradets
0:1
FC Ufa
Mashuk-KMV
1:2
FC Tambov
Volga Ulyanovsk
0:3
Ural
Zvezda Perm
0:1
PFC Sochi
Chernomorets Novorossiysk
2:4
Rubin
Rodina
1:5
Spartak Moscow
Serie A
Corinthians
3:2
Bahia
on TV
1st Division
Silkeborg
2:0
Skive
Esbjerg
1:0
Koge
Viborg
4:2
Kolding IF
Ykkonen
KPV Kokkola
6:0
MyPa
AC Kajaani
0:0
Mikkelin Palloilijat
FF Jaro
4:2
Ekenas
KooTeePee
4:0
Gnistan
Musan Salama
3:2
SJK Akatemia
VPS
1:2
AC Oulu
Copa do Brasil
Ponte Preta
2:2
Amrica Mineiro
Brusque
0:2
Ceara
Fluminense
1:0
Atletico GO
on TV
Czech Cup
Hlučín
0:3
FK Fotbal Třinec
Jiskra Domazlice
2:0
Usti nad Labem
Loko Vltavin
0:3
Pribram
Vyskov
0:3
Slovacko
Znojmo
0:3
Lisen
Frenstat
0:4
Banik Ostrava
FC Slovan Rosice
0:3
Zbrojovka Brno
FC Slovan Velvary
0:2
Bohemians 1905
Odra Petřkovice
0:3
Sigma Olomouc
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
1:0
Zlin
Sokol Hostouň
0:1
Mlada Boleslav
Unie Hlubina
0:6
Karvina
Vysoké Mýto
1:2
FK Prepere
2nd SNL
Beltinci
3:1
Krsko
Jadran Dekani
1:2
ND Triglav
Nd Bilje
0:0
Primorje
Nk Dob
5:0
Brda
Radomlje
2:0
Rudar Velenje
Smartno
0:10
Nafta Lendava
Krka
5:3
Fuzinar
Brežice
3:1
Nk Drava Ptuj
Serie B
Centro Sportivo Alagoano
1:2
Cuiaba
J. League
Tokyo
2:3
Oita Trinita
Vissel Kobe
0:1
Cerezo Osaka
Sagan Tosu
0:2
Consadole Sapporo
Yokohama Marinos
3:0
Shimizu
Primera
Palestino
2:0
Deportes Iquique
Superettan
Degerfors
2:1
Dalkurd
Sundsvall
1:2
Akropolis
Halmstad
4:0
Umeå FC
Brage
2:1
GAIS Goteborg
Jonkopings Sodra
2:0
Orgryte
Swedish cup
Hässleholms IF
0:0
Rappe Goif
1st Liga
Chrobry Glogow
1:2
Radomiak Radom
Widzew Lodz
0:2
LKS Lodz
Stomil Olsztyn
0:1
Odra Opole
Premier League
El Gouna FC
1:2
Smouha
Wadi Degla
0:2
Pyramids FC
S.League
Tampines
Post
Hougang United
Tanjong Pagar Utd Fc
Post
Balestier Khalsa
Virsliga
Liepaja
3:2
Spartaks Jurmala
Regionalliga Southwest
Freiburg II
4:0
VfR Aalen
TSV Steinbach
2:0
Mainz 05 II
VfB Stuttgart II
2:1
SV Elversberg
SSV Ulm 1846
3:1
FSV Frankfurt
TSG Balingen
1:0
Bahlinger SC
Regionalliga West
SV Bergisch Gladbach 09
1:1
Borussia Moenchengladbach II
FC Koln II
1:1
RW Ahlen
FC Wegberg-Beeck
0:1
Fc Schalke 04 II
SC Wiedenbrück 2000
2:1
Bonner
Sportfreunde Lotte
0:2
Borussia Dortmund II
Rödinghausen
0:0
Oberhausen
SV Straelen
1:2
Preussen Munster
VfB Homberg
1:3
Fortuna Koeln
Wuppertaler
0:3
Fortuna Dusseldorf II
K League 1
Busan IPark
1:2
Gangwon Fc
Incheon United
1:0
FC Seoul
Suwon Bluewings
0:0
Pohang Steelers
Daegu FC
3:2
Seongnam
Regionalliga North Group - North
Eintracht Norderstedt
0:1
SV Droctersen-Assel
Regionalliga North Group - South
Oberneuland
0:1
VfB Oldenburg
Primera División
Rentistas
2:1
River Plate Montevideo
Primera B