Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 27.05.2023

Major League Soccer
New York City
1:3
Philadelphia Union
on TV
Montreal Impact
1:0
Inter Miami
on TV
Toronto FC
2:1
DC United
on TV
Orlando City
1:1
Atlanta United
on TV
New England Revolution
3:3
Chicago Fire
on TV
Minnesota United
1:1
Real Salt Lake
on TV
Houston Dynamo
2:1
Austin FC
on TV
St. Louis City
3:1
Vancouver Whitecaps
on TV
Colorado Rapids
0:1
Cincinnati
on TV
Seattle Sounders
1:0
New York Red Bulls
on TV
San Jose Earthquakes
1:1
FC Dallas
on TV
Los Angeles Galaxy
0:1
Charlotte FC
on TV
USL Championship
Detroit City Fc
1:0
Birmingham Legion
on TV
Indy Eleven
0:1
Louisville City FC
on TV
Miami FC
0:0
Orange County SC
on TV
Tampa Bay Rowdies
2:1
Colorado Springs Switchbacks
on TV
Rio Grande Valley
0:2
Charleston Battery
on TV
San Antonio
2:1
New Mexico United
on TV
Oakland Roots
2:0
San Diego Loyals
on TV
USL LEAGUE ONE
Charlotte Independens
3:0
Chattanooga Red Wolves Sc
on TV
Lexington SC
1:1
One Knoxville SC
on TV
South Georgia Tormenta
1:1
Richmond Kickers
on TV
Union Omaha
1:2
Forward Madison
on TV
Northern Colorado Hailstorm
4:1
Central Valley Fuego FC
on TV
World Cup U20
Brazil U20
2:0
Nigeria U20
on TV
Dominican Republic U20
0:3
Italy U20
on TV
Colombia U20
1:1
Senegal U20
on TV
Japan U20
1:2
Israel U20
on TV
Bundesliga
Borussia Dortmund
2:2
FSV Mainz 05
on TV
VfL Bochum
3:0
Bayer Leverkusen
on TV
VfL Wolfsburg
1:2
Hertha Berlin
on TV
RB Leipzig
4:2
Schalke 04
on TV
VfB Stuttgart
1:1
1899 Hoffenheim
on TV
Eintracht Frankfurt
2:1
SC Freiburg
on TV
Borussia Monchengladbach
2:0
Augsburg
on TV
FC Koln
1:2
Bayern Munich
on TV
Union Berlin
1:0
Werder Bremen
on TV
La Liga
Sevilla
1:2
Real Madrid
on TV
Liga Profesional
Gimnasia La Plata
0:0
Sarmiento
on TV
Platense
1:0
Belgrano Cordoba
on TV
Independiente
1:1
Lanus
on TV
England play-offs - Final
Luton Town
6:5
Pen
Coventry City
on TV
UEFA Euro U17 - Quarter-finals
Poland U17
3:2
Serbia U17
Germany U17
3:2
Pen
Switzerland U17
Republic of Ireland U17
0:6
Spain U17
France U17
1:0
England U17
First Division A Europa Conference League Playoff
Westerlo
1:3
Gent
on TV
Standard Liege
0:4
Cercle Brugge
Spain play-offs - 1/2 Finals
Ourense
1:0
Beasain
Navalcarnero
2:0
CE Manresa
Valencia Mestalla
0:1
Cacereño
Real Avilés
3:0
Gernika
CD Coria
1:1
Deportivo Aragón
SD Tarazona
2:0
Compostela
Usa National Independent Soccer Association
Flower City Union
1:3
Los Angeles Force
Chattanooga
1:0
Maryland Bobcats FC
Serie A
Salernitana
3:2
Udinese
on TV
Spezia
0:4
Torino
on TV
Fiorentina
2:1
Roma
on TV
Inter
3:2
Atalanta
on TV
Ligue 1
Angers
2:1
Troyes
Marseille
1:2
Brest
Lens
3:0
Ajaccio
Strasbourg
1:1
Paris Saint Germain
on TV
Lille
2:1
Nantes
Lyon
3:0
Reims
Montpellier
2:3
Nice
Toulouse
1:1
Auxerre
Rennes
2:0
Monaco
Clermont Foot 63
2:0
Lorient
Segunda Division
Burgos
0:1
Lugo
FC Andorra
4:3
Villarreal B
Malaga
1:1
UD Ibiza
Albacete
2:1
Mirandes
Huesca
0:1
Eibar
on TV
Granada
2:0
Leganes
on TV
Levante
2:1
Oviedo
on TV
Las Palmas
0:0
Alaves
on TV
Italy play-offs - Quarter-finals
Cagliari
2:1
Venezia
L.R. Vicenza Virtus
0:0
Cesena
Pescara
2:1
Virtus Entella
Lecco
0:1
Pordenone
Foggia
1:0
Crotone
Primera B PB Apertura
Real Cartagena
2:1
Llaneros
Fortaleza FC
3:0
Quindio
Ascenso MX - Liga De Expansion Mx - Final
Tapatio
3:1
Club Atlante
Netherlands play-off - Quarter-finals
Willem II
2:2
AET
VVV Venlo
MVV Maastricht
1:4
NAC Breda
Super League
Chengdu Qianbao
1:0
Nantong Zhiyun
Shijiazhuang Ever Bright
2:1
Wuhan Three Towns
League 1
Heilongjiang Lava Spring
1:0
Shanghai Jiading
Guangxi Baoyun
4:0
Shenyang Urban
Austria play-offs
Hartberg
2:0
Ried
SCR Altach
1:1
Austria Lustenau
Wolfsberger AC
2:0
WSG Swarovski Tirol
Armenian Premier League
Alashkert
3:2
Fc Urartu
FC Noah
2:1
FC Ararat-Armenia
Armenian First League
Syunik
0:1
Pyunik Yerevan 2
LigaPro
Penafiel
2:4
Estrela da Amadora
FC Porto B
3:1
Benfica B
3rd Liga
Saarbrucken
2:1
Viktoria Koln
FSV Zwickau
2:2
TSV 1860 Munich
SpVgg Bayreuth
3:3
Erzgebirge Aue
Freiburg II
2:0
SV Meppen
Rot Weiss Essen
2:2
Verl
Waldhof Mannheim
3:1
MSV Duisburg
FC Ingolstadt 04
1:2
SV Elversberg
Wehen Wiesbaden
1:0
Hallescher FC
VfL Osnabruck
2:1
Borussia Dortmund II
Dynamo Dresden
2:1
VfB Oldenburg
K League 2
Jeonnam Dragons
2:0
Cheonan City
Cheongju FC
0:2
Gyeongnam FC
Seongnam
1:2
FC Anyang
V.League 1
Becamex Binh Duong
1:1
Hanoi
Shb Da Nang
1:1
Hoang Anh Gia Lai
Hong Linh Ha Tinh
4:3
Ho Chi Minh City
Scottish Premiership
Hearts
1:1
Hibernian
on TV
Celtic
5:0
Aberdeen
on TV
St Mirren
0:3
Rangers
on TV
1st League
Bohemians 1905
0:1
Sigma Olomouc
Slavia Praha
4:0
Slovacko
Sparta Praha
0:1
Plzen
Premier league
Khimki
0:3
Ural
Torpedo Moscow
1:3
Gazovik Orenburg
PFC Sochi
1:1
Zenit St. Petersburg
Krasnodar
0:0
CSKA Moscow
Serie A
Fortaleza
2:0
Vasco da Gama
on TV
Atletico Paranaense
1:2
Gremio
on TV
Cuiaba
1:1
Coritiba
on TV
Flamengo
1:1
Cruzeiro
on TV
Sao Paulo
2:1
Goias
on TV
Veikkausliiga
IFK Marieham
0:0
HJK Helsinki
Challenge League
FC Stade Lausanne-Ouchy
6:0
Bellinzona
Aarau
2:2
Lausanne-Sport
FC Wil
0:2
Yverdon
Neuchatel Xamax
1:6
FC Vaduz
FC Thun
2:3
Schaffhausen
Ykkonen
JäPS
2:0
FF Jaro
Ekenas
3:0
JJK
KPV Kokkola
1:2
Gnistan
1st Division
FC Volgar
0:3
FC Krasnodar 2
Shinnik Yaroslavl
1:0
SKA-Khabarovsk
Pfc Kuban
0:2
Yenisey Krasnoyarsk
Volga Ulyanovsk
0:1
Rodina
Neftekhimik
2:0
FC Ufa
Rubin
2:0
FC Makhachkala
Arsenal Tula
0:1
FC KAMAZ Naberezhnye Chelny
FC Veles Moscow
1:2
FK Akron Togliatti
Play-offs
Hjorring
2:3
Hvidovre
HIK
3:0
Jammertbugt
Aarhus Fremad
0:2
B 93 Kopenhagen
Frem
3:0
Skive
Brabrand
1:1
Roskilde
AB Gladsaxe
1:1
Esbjerg
Premier League
Qabala
1:1
Kapaz
Sumqayıt
0:3
Zira
Sabail
1:0
Shamakhi
Serie B
CRB
1:2
Juventude
on TV
Ituano
3:1
Londrina
on TV
Avai
1:1
Vitoria
on TV
Atletico GO
1:1
Botafogo SP
on TV
Liga 1 Movistar - Apertura
Alianza Atletico
3:2
Atletico Grau
Cusco FC
2:1
Sport Boys
J. League
Consadole Sapporo
1:2
Nagoya Grampus
Vissel Kobe
3:2
Tokyo
Sanfrecce Hiroshima
1:0
Shonan Bellmare
Sagan Tosu
2:2
Kashima Antlers
Kyoto Sanga
0:2
Urawa Red Diamonds
Premier
Naftan
0:1
Isloch
FC Energetik-BGU Minsk
1:0
Dinamo Brest
FC Minsk
1:1
Dinamo Minsk
Division Profesional Clausura
Sportivo Trinidense
2:0
Resistencia
Meistriliga
Tammeka Tartu
0:0
Kuressaare
Flora Tallinn
3:0
Tallinna Kalev
K League 3
Yangju Citizen FC
1:1
Chuncheon Fc
Pocheon Citizen FC
1:3
Hwaseong Fc
Busan Transport.Corp
1:1
Ulsan Citizen
Gyeongju Khnp
2:4
Gimhae City
Siheung Citizen
1:0
Changwon City
Mokpo City
2:2
Gangneung City FC
Canadian Premier League
Atletico Ottawa
0:1
Forge FC
Pacific Fc
1:1
Hfx Wanderers
on TV
Ekstraklasa
Piast Gliwice
3:1
Lechia Gdansk
Widzew Lodz
0:3
Korona Kielce
Rakow Czestochowa
1:1
Zaglebie Lubin
Pogon Szczecin
4:0
Radomiak Radom
Lech Poznan
2:0
Jagiellonia
Stal Mielec
1:0
Warta Poznan
Legia Warszawa
3:1
Slask Wroclaw
Cracovia Krakow
3:0
Wisla Plock
Miedz Legnica
0:0
Gornik Zabrze
Airtricity League
Sligo Rovers
1:0
Derry City
Allsvenskan
Mjallby
0:2
Halmstad
Brommapojkarna
1:2
Sirius
Superettan
Jonkopings Sodra
4:1
Brage
Orgryte
3:1
Gefle
Sundsvall
2:0
Skovde AIK
Trelleborg
3:2
Vasteras
1st Division
Longford Town
0:0
Waterford F.C.
1st Liga
Resovia Rzeszow
1:2
Termalica Nieciecza
Katowice
2:1
Ruch Chorzow
Chrobry Glogow
1:1
Gornik Leczna
Primera A Playoff Group A
Rionegro
0:0
Dep. Pasto
Primera A Playoff Group B
Millonarios
1:0
Chicó
Nemzeti Bajnokság I
Vasas
0:0
MOL Fehérvár FC
Puskas Academy
2:1
Budapest Honved
Debrecen VSC
2:0
Ujpest
Ecuador - First Division
Técnico Universitario
1:0
Mushuc Runa
on TV
Orense SC
1:0
Cumbaya
on TV
Delfín
1:0
Gualaceo Sc
on TV
Segunda Divisin
Pastoreo
1:0
12 de octubre
Atletico Colegiales
1:1
Rubio Nu
Primeira Liga
Gil Vicente
1:0
Casa Pia A.C.
Chaves
1:4
Boavista
Estoril
3:1
Maritimo
Benfica
3:0
Santa Clara
Portimonense
0:2
Arouca
FC Porto
3:0
Guimaraes
SC Braga
3:0
Pacos Ferreira
Super Liga
Spartak Subotica
2:2
Radnik Surdulica
Napredak
0:1
Javor
Mladost Lucani
2:1
Mladost Novi Sad
Kolubara
2:1
Radnicki Nis
Partizan Beograd
2:1
Vozdovac
Prva Liga
Fk Loznica
5:1
FC Zlatibor
Radnicki Sremska Mitrovica
1:1
Indjija
Zeleznicar Pancevo
5:3
Jedinstvo Ub
Graficar Beograd
1:0
Radnicki Beograd
Sloboda Uzice
1:0
Macva
Guatemala Liga Nacional - Final
Antigua
0:6
Xelaju
Relegatio play-offs
Pirin Blagoevgrad
2:0
Botev Vratsa
Belarusian First League
Maxline Rogachev
1:1
Volna Pinsk
Slonim-2017
0:3
Vitebsk
FC Ostrovets
2:1
Bumprom Gomel
Baranavichy
1:1
Zhodino Yuzhnoe
Romania Liga I - Championship
FCSB
1:5
Rapid Bucuresti
1 HNL
Istra 1961
1:1
Slaven Belupo
NK Osijek
1:1
HNK Rijeka
S.League
Garena Young Lions
0:2
Geylang
Virsliga
Tukums 2000
3:2
SK Super Nova
Liepaja
1:2
Valmieras
2 NHL
Dugopolje
2:0
Kustosija
HNK Vukovar 1991
2:0
Orijent Rijeka
Nk Dubrava
1:0
Croatia Zmijavci
A Lyga
FA Šiauliai
2:0
Dainava Alytus
FK Riteriai
0:4
Hegelmann Litauen
Regionalliga Bayern
FV Illertissen
0:1
Vilzing
TSV Rain am Lech
0:7
Wurzburger Kickers
TSV Aubstadt
5:3
SpVgg Hankofen-Hailing
Wacker Burghausen
4:0
VfB Eichstätt
SV Heimstetten
0:2
Ansbach
Greuther Fuerth II
5:1
FC Nurnberg II
Augsburg II
4:2
Türkgücü-Ataspor München
Regionalliga Nord
Hamburger SV II
0:2
Weiche Flensburg
Jeddeloh
2:0
TSV Havelse
VFB Phoenix Lubeck
3:2
Werder Bremen II
Eintracht Norderstedt
0:1
Lubeck
Hannover 96 II
6:2
SV Atlas Delmenhorst
Bremer SV
5:2
Teutonia Ottensen
VfV Hildesheim
4:5
Blau-Weiss Lohne
Regionalliga Southwest
Barockstadt Fulda-Lehnerz
3:0
SGV Freiberg
TSV Steinbach
3:1
SSV Ulm 1846
FSV Frankfurt
1:0
VfR Aalen
TuS Rot-Weiß Koblenz
3:0
TSG Balingen
Hoffenheim II
2:1
FC 08 Homburg
Wormatia Worms
1:1
KSV Hessen Kassel
Eintracht Trier
0:1
Kickers Offenbach
Bahlinger SC
5:4
Astoria Walldorf
K League 1
Jeju United
2:1
Suwon Bluewings
Daegu FC
2:2
Incheon United
Segunda Division Torneo Competencia Group A
Rampla Juniors
1:1
Juventud
Rentistas
2:0
Miramar Misiones
Cerrito
2:1
Albion FC
Bolivia Primera División
Libertad Beni
2:1
Blooming
Jorge Wilstermann
0:0
Royal Pari FC
Independiente Petrolero
0:3
Real Tomayapo
Primera B
Barnechea
2:1
Deportes Puerto Montt
Rangers de Talca
1:2
Deportes Recoleta
Deportes Temuco
2:1
Santiago Wanderers
San Luis
2:1
Cobreloa
Greece Super League 2 North
Diagoras
4:1
Panathinaikos B
Greece Super League 2 South
Kallithea
3:0
Apollon Smirnis
First League Promotion group
Epitsentr Dunaivtsi
3:1
Kremin Kremenchuk
PFC Nyva Ternopil
1:1
Metalurh Zaporizhzhya
FC Polissya Zhytomyr
2:1
Cherkasy
Karpaty Lviv
1:1
Obolon-Brovar
First League Relegation group
SC Poltava
1:2
Dinaz Vyshhorod
Premier League
Aksu
2:1
Zhetysu
FC Caspiy
1:1
Shakhter Karagandy
Maktaaral
3:1
Kairat Almaty
Cyprus play-offs
APOEL
4:3
Aris Limassol
Akritas Chlorakas
0:0
Karmiotissa Polemidion
Primera B Nacional Zona B
Villa Dálmine
0:3
Independiente Rivadavia
Deportivo Madryn
1:0
Chaco For Ever
Quilmes
1:2
Atlanta
on TV
Primera B Nacional Zona A
Atlético Güemes
1:1
San Telmo
Almirante Brown
1:0
San Martin de Tucuman
on TV
Deportivo Morón
2:0
Temperley
on TV
Tweede Divisie
Katwijk
2:1
Spakenburg
HHC Hardenberg
0:3
Jong Volendam
IJsselmeervogels
4:3
Quick Boys
Koninklijke HFC
1:0
Lisse
Rijnsburgse Boys
3:2
Noordwijkerhout
Jong Sparta Rotterdam
2:1
Kozakken Boys
AFC
0:0
Excelsior Maassluis
De Treffers
7:1
OFC Oostzaan
TEC
1:2
Scheveningen
Primera División RFEF Group 1
Cultural Leonesa
3:1
Talavera de La Reina
Alcorcon
2:0
SS Reyes
Linares
1:1
San Fernando
Fuenlabrada
2:1
Unionistas de Salamanca
AD Ceuta FC
0:0
Linense
Pontevedra
1:1
Deportivo La Coruna
Algeciras
0:1
Real Madrid II
Racing Ferrol
2:0
Celta Vigo II
Rayo Majadahonda
1:1
Mérida UD
Cordoba
3:1
Badajoz
Primera División RFEF Group 2
Gimnastic
3:0
Alcoyano
Real Sociedad II
1:1
Castellón
Numancia
1:2
UE Cornellà
Real Unión
2:0
La Nucia
Athletic Club II
0:0
SD Amorebieta
Real Murcia
1:2
CD Eldense
SD Logrones
1:2
Atlético Baleares
Sabadell
2:2
Osasuna II
Calahorra
2:1
Cf Intercity
Barcelona B
1:0
Logrones
J2 League
Ventforet Kofu
5:1
Omiya Ardija
V-Varen Nagasaki
2:1
Jubilo Iwata
Tunisia - Playoffs
Tataouine
0:4
Monastirienne
CS Sfaxien
1:1
Etoile Sportive du Sahel
Es Hammam Sousse
1:0
CA Bizertin
ES Métlaoui
2:1
Stade Tunisien
AS Soliman
1:2
Sidi Bouzid
Cup - Final
Orlando Pirates
2:1
Sekhukhune United
Saudi Professional League
Al Ettifaq
1:1
Al-Nassr Riyadh
Al-Shabab Riyadh
0:3
Al-Taawon
Abha
0:3
Al-Hilal Riyadh
Al Raed
0:0
Al-Khaleej Saihat
Al Fateh
1:1
Dhamk
Al Batin
2:2
Al-Adalah
Al Taee
1:2
Al Wehda Club
Al-Fayha
0:3
Al-Ittihad Club Jeddah
Ghana Premier League
Tamale City
1:0
FC Samartex
Aduana Stars
0:1
Dreams F.C.
Sweden Division 1 Norra
Stockholm Internazionale
2:1
IFK Stocksund
Assyriska United IK
3:1
Bodens BK
Dalkurd
1:2
Sandvikens IF
rebro Syrianska
0:1
Vasalunds IF
IF Sylvia
1:0
Karlstad BK
Sweden Division 1 Soedra
Ahlafors IF
1:0
Tvååkers IF
Falkenbergs
4:0
Atvidabergs
Ariana FC
4:0
Oskarshamns AIK
Norway 2. Divisjon VD.2
Ullern
1:1
FK Gjøvik-Lyn
Russian Professional Football League Group 2
Zenit St. Petersburg II
2:0
Khimik Dzerzhinsk
Dynamo Saint Petersburg
1:3
Dinamo Moscow 2
Veliky Novgorod
0:2
Tver Fc
Rodina-M
1:0
Torpedo Moscow II
Russian Professional Football League Group 3
SKA-Khabarovsk 2
4:1
Peresvet Domodedovo
Serie C
Ypiranga
2:0
Manaus
Brusque
0:1
Sao Jose RS
Natutico Recife
0:0
América-RN
Bulgaria play-offs
CSKA-Sofi
1:0
Lokomotiv Plovdiv
Japan J3 League
Yscc
2:1
Giravanz Kitakyushu
Kamatamare Sanuki
1:1
Nara Club
Ehime Fc
0:1
Fukushima United
Matsumoto Yamaga
2:4
Kagoshima United
Poland II liga
Motor Lublin
2:0
Zaglebie lubin II
Pogon Siedlce
0:1
Radunia Stezyca
Olimpia Elbląg
3:2
Garbarnia Kraków
Znicz Pruszkow
1:0
Wisla Pulawy
England Womens Super League
Brighton (W)
0:1
Leicester (W)
Arsenal (W)
0:2
Aston Villa (W)
Manchester City (W)
3:2
Everton (W)
Reading (W)
0:3
Chelsea (W)
Liverpool (W)
0:1
Manchester United (W)
West Ham (W)
2:2
Tottenham (W)
Italy Serie A Women
Pomigliano Calcio (W)
2:4
Sampdoria (W)
Sassuolo (W)
2:1
Como 2000 (W)
Inter (W)
0:1
AC Milan (W)
Juventus (W)
5:2
AS Roma (W)
France Division 1 Women
Rodez (W)
0:4
Paris FC (W)
Lyon (W)
7:1
Reims (W)
Dijon (W)
2:1
Montpellier (W)
FC Fleury 91 (W)
6:0
Guingamp (W)
Soyaux (W)
0:3
Paris Saint Germain (W)
Le Havre (W)
2:4
Bordeaux (W)
Iceland 2. Deild
Höttur Huginn
3:2
Haukar
Throttur Vogar
1:0
KF Fjallabyggdar
Volsungur
Post
Aegir
Uzbekistan Super League
FK Andijan
2:1
Turon
Metallurg Bekabad
1:1
FC Bunyodkor
France Championnat National 2 Group A
Caen B
0:0
Racing Colombes
Rouen
2:1
Chartres
Poissy
1:2
Beauvais
Blois f.41
2:0
Rennes B
Voltigeurs de Châteaubriant
1:0
US Granville
Guingamp B
1:0
Vannes
Saint-Pryvé-Saint-Mesmin
0:2
Chambly Oise
St Malo
3:3
Evreux
France Championnat National 2 - National 2 group B
Reims B
1:2
Saint Quentin
Haguenau
1:3
Racing Besançon
US Lusitanos
1:1
Furiani Agliani
Metz B
4:2
Wasquehal
Sainte-Genevieve
0:0
Fc Fleury 91
Boulogne
1:0
Creteil
Belfort
0:1
Colmar
Bobigny
2:3
Epinal
France Championnat National 2 - National 2 group C
Canet Roussillon
1:0
Lyon B
Jura Sud
1:0
Hyères
Aubagne
2:2
RC Grasse
Lyon la Duchere
0:2
Louhans Cuiseaux
Auxerre B
0:0
Evian TG FC
Marignane Gignac FC
1:2
Toulon
Frejus-saint-raphael
1:0
Saint Priest
Sete
0:4
Olympique Alès
France Championnat National 2 - National 2 group D
Nantes B
3:2
Romorantin
Andrézieux
2:1
Bergerac Perigord
Angers B
0:0
Olympique Saumur
Vierzon
1:3
Moulins Yzeure
Angoulême
1:0
Trélissac
Les Herbiers
1:3
Goal FC
Stade Bordelais
2:1
Chamalieres
Lorient B
2:2
Bourges
Campionato Primavera 1
Milan U19
0:0
Sassuolo (U19)
Napoli (U19)
1:2
Inter U19
Frosinone (U19)
1:3
Cagliari (U19)
Verona (U19)
2:2
Lecce (U19)
Torino (U19)
3:2
Empoli (U19)
Atalanta (U19)
5:0
Udinese (U19)
Fiorentina (U19)
2:1
Juventus U19
Roma (U19)
1:2
Sampdoria (U19)
18+
The app contains odds information. We call for responsible and reasonable betting..