Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 14.08.2022

Major League Soccer
Nashville SC
1:2
Minnesota United
on TV
Seattle Sounders
1:2
Real Salt Lake
on TV
USL Championship
Los Angeles Galaxy II
2:2
New Mexico United
on TV
Premier league
Nottingham Forest
1:0
West Ham United
on TV
Chelsea
2:2
Tottenham Hotspur
on TV
Bundesliga
FSV Mainz 05
0:0
Union Berlin
on TV
Bayern Munich
2:0
VfL Wolfsburg
on TV
La Liga
Cadiz
0:1
Real Sociedad
on TV
Valencia
1:0
Girona
on TV
Almeria
1:2
Real Madrid
on TV
First Division A
St.Truiden
0:3
Anderlecht
on TV
Eupen
0:1
Antwerp
OH Leuven
0:3
Club Brugge
on TV
Zulte-Waregem
1:4
Genk
Bundesliga
Austria Lustenau
4:1
Hartberg
LASK Linz
2:1
Rapid Wien
Red Bull Salzburg
2:1
Wolfsberger AC
Liga Profesional
Velez Sarsfield
1:1
Gimnasia La Plata
on TV
Argentinos Juniors
2:0
Unión de Santa Fe
on TV
Estudiantes
1:0
Talleres Cordoba
on TV
Racing Club
0:0
Boca Juniors
on TV
Liga MX
Cruz Azul
2:3
Toluca
UANL Tigres
2:0
Santos Laguna
on TV
Usa National Independent Soccer Association
AC Syracuse Pulse
3:0
Chattanooga
2nd Bundesliga
Hannover 96
1:0
Jahn Regensburg
FC St. Pauli
3:0
Magdeburg
Fortuna Dusseldorf
2:2
Greuther Fuerth
Championship
Middlesbrough
2:2
Sheffield United
Blackburn Rovers
2:1
West Bromwich Albion
Serie A
Lazio
2:1
Bologna
Fiorentina
3:2
Cremonese
Spezia
1:0
Empoli
Salernitana
0:1
Roma
Ligue 1
Lorient
Post
Lyon
on TV
Troyes
0:3
Toulouse
on TV
Ajaccio
0:0
Lens
on TV
Reims
2:4
Clermont Foot 63
on TV
Auxerre
2:2
Angers
on TV
Nice
1:1
Strasbourg
on TV
Brest
1:1
Marseille
on TV
Serie B
Brescia
2:0
Sudtirol
Venezia
1:2
Genoa
Benevento
0:1
Cosenza Calcio
Modena
0:1
Frosinone
Ascoli
2:1
Ternana
SPAL
1:3
Reggina
Segunda Division
Racing Santander
0:2
Villarreal B
UD Ibiza
0:2
Granada
on TV
Burgos CF
1:0
Malaga
Primera B Clausura
Valledupar
1:1
Tigres
Atletico FC
2:1
Orsomarso
Eredivisie
Volendam
1:4
NEC Nijmegen
Ajax
6:1
Groningen
Twente
3:0
Fortuna Sittard
Sparta Rotterdam
2:3
AZ Alkmaar
ALKA Superliga
Viborg
2:0
Silkeborg
Aalborg
0:0
Nordsjaelland
Brondby
2:0
Odense
Erste Liga
Kapfenberger SV
1:5
Lafnitz
Eerste Divisie
ADO Den Haag
0:2
Den Bosch
League 1
Shenyang Urban
0:3
Nantong Zhiyun
Qingdao Youth Island
2:1
Beijing Sport University
Hebei Kungfu
1:2
Kunshan F.C.
Costa Rica Primera Division Apertura
Municipal Grecia
3:5
C.S. Cartaginés
on TV
Deportivo Saprissa
3:0
San Carlos
Guadalupe F.C.
1:0
Guanacasteca
on TV
Armenian First League
Shirak Fc 2
1:3
BKMA II
Pyunik Yerevan 2
4:0
FC Mika
Fc Urartu 2
1:2
Gandzasar
LigaPro
Viseu
1:3
Moreirense
U.D. Vilafranquense
2:1
Oliveirense
Belenenses SAD
2:3
FC Porto B
3rd Liga
SV Meppen
6:2
Waldhof Mannheim
Erzgebirge Aue
1:5
Wehen Wiesbaden
FFA Cup - Round of 16
Sydney United 58 FC
4:3
Pen
Western United
on TV
Peninsula Power
2:1
Green Gully
on TV
Faroe Islands Premier League
EB/Streymur
1:4
HB Torshavn
07 Vestur
2:6
B68 Toftir
AB Argir
0:2
Klaksvik
Taiwan Premier League
Taichung Futuro
4:2
Hang Yuen
Taipower
5:3
Tatung F.C.
Ming Chuan
Post
Tainan City
Chiangrai United
1:0
Police Tero
Sukhothai
0:3
Prachuap
K League 2
Daejon Citizen
2:1
Chungnam Asan
Gimpo Citizen
1:3
Gyeongnam FC
V.League 1
Shb Da Nang
0:2
Viettel
Hanoi
2:1
Hoang Anh Gia Lai
Super League
Winterthur
1:1
Zurich
Young Boys
3:0
Servette FC
Basel
0:2
FC Lugano
Scottish Premiership
Kilmarnock
0:5
Celtic
Hearts
4:1
Dundee United
1st League
Dynamo České Budějovice
2:2
Slovacko
Pardubice
2:1
Slovan Liberec
Jablonec
2:3
Slavia Praha
Sparta Praha
2:0
Sigma Olomouc
Premier league
Khimki
1:3
Akhmat Grozny
Nizhny Novgorod
3:4
Rostov
Gazovik Orenburg
1:0
Torpedo Moscow
Spartak Moscow
3:0
PFC Sochi
Serie A
Coritiba
0:1
Atlético Mineiro
on TV
Flamengo
5:0
Atletico Paranaense
on TV
Ceara
0:1
Fortaleza
on TV
Sao Paulo
3:0
Red Bull Bragantino
on TV
Amrica Mineiro
1:0
Santos
on TV
Internacional
3:0
Fluminense
on TV
Veikkausliiga
KuPS
1:0
IFK Marieham
Challenge League
FC Vaduz
2:4
FC Thun
Eliteserien
Jerv
1:0
Lillestrom
Tromso
2:1
Kristiansund BK
Ham Kam
1:1
Valerenga
1. Division
Fredrikstad
1:1
Ranheim
Kongsvinger
2:2
Start
Bryne
2:1
Grorud
Skeid
2:0
Asane
Stjordals Blink
3:2
Stabaek
KFUM Oslo
3:2
Sandnes
Mjondalen
0:4
Sogndal
Brann
3:0
Raufoss
1st Division
FC Volgar
2:0
Yenisey Krasnoyarsk
Arsenal Tula
1:1
FC Makhachkala
SKA-Khabarovsk
2:2
Baltika Bfu Kaliningrad
FC Krasnodar 2
0:1
FK Akron Togliatti
Alania Vladikavkaz
1:0
Neftekhimik
Indonesia Liga 1
Martapura
2:0
Bhayangkara
Persebaya Surabaya
2:2
Madura United
Persis Solo
1:2
Persita Tangerang
Persikabo 1973
1:1
Persija Jakarta
2nd League
Sigma Olomouc II
1:0
Opava
Slovan Varnsdorf
2:0
Prostějov
2nd SNL
Krka
2:0
ND Triglav
Jadran Dekani
1:1
Rudar Velenje
Premier League
Qabala
3:1
Shamakhi
Neftchi Baku
5:2
Kapaz
Serie B
Novorizontiono
3:1
Criciuma
on TV
Primera Division Second Stage Group A
CD Hermanos Colmenares
2:0
Universidad Central de Venezuela
Deportivo Táchira
0:0
Carabobo FC
Liga 1 Movistar - Clausura
Alianza Atletico
3:0
Cesar Vallejo
on TV
Atletico Grau
2:1
Deportivo Municipal
Sport Boys
2:1
Cienciano
on TV
Sport Huancayo
4:0
UTC
on TV
Super Lig
Gaziantep FK
1:0
Ankaragucu
Umraniyespor
0:1
Antalyaspor
Alanyaspor
3:3
Besiktas
on TV
1. Lig
BB Bodrumspor
3:1
Yeni Malatyaspor
Sakaryaspor
0:1
Goztepe
J. League
Kashima Antlers
2:0
Avispa Fukuoka
Kashiwa Reysol
2:3
Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka
0:2
Shimizu
Sagan Tosu
0:0
Nagoya Grampus
Premier
BATE
2:2
Belshina Bobruisk
Arsenal Dzerzhinsk
0:1
Dinamo Minsk
Division Profesional Clausura
Club Olimpia
2:0
Cerro Porteno
Club Guarani
1:1
Club Nacional
Meistriliga
Paide Linnameeskond
0:0
Kuressaare
K League 3
Gangneung City FC
2:1
Yangju Citizen FC
Ulsan Citizen
0:1
Cheongju FC
Georgia Erovnuli Liga
FC Locomotive Tbilisi
0:2
FC Gagra
FC Dila Gori
0:1
Dinamo Batumi
Canadian Premier League
York United Fc
3:2
FC Edmonton
on TV
Ekstraklasa
Radomiak Radom
4:1
Lechia Gdansk
Rakow Czestochowa
2:2
Jagiellonia
Lech Poznan
0:1
Slask Wroclaw
Airtricity League
St Patricks Athletic
1:0
Sligo Rovers
Primera A
Jaguares
1:2
Deportivo Pereira
Rionegro
0:0
Millonarios
on TV
Deportivo Cali
Post
Dep. Pasto
Primera
Deportes La Serena
0:1
Huachipato
Colo Colo
1:0
Palestino
Nublense
1:2
Union Espanola
Allsvenskan
Djurgarden
3:2
Kalmar
on TV
AIK
2:2
Varnamo IFK
Malmo
3:1
Sundsvall
Elfsborg
1:1
Norrkoping
Degerfors
1:1
Varbergs
Superettan
Utsiktens
1:1
Norrby
Skovde AIK
1:3
Ostersunds FK
NIFL Premiership
Linfield
4:0
Portadown
1st Liga
Stal Rzeszow
1:0
LKS Lodz
Gornik Leczna
1:2
Arka Gdynia
Chrobry Glogow
0:1
Podbeskidzie
Nemzeti Bajnokság I
Kisvárda F.C.
1:1
Puskas Academy
Budapest Honved
3:3
Paks
Ferencvaros
4:0
MOL Fehérvár FC
Ecuador - First Division
Cumbaya
1:0
Macara
on TV
Técnico Universitario
3:1
Guayaquil City F.C.
on TV
L.D.U. Quito
2:0
Emelec
on TV
Segunda Divisin
Atletico Colegiales
1:1
Club Atlético 3 de Febrero
Pastoreo
2:1
Atyra FC
Deportivo LLacubamba
2:3
Alfonso Ugarte De Puno
Molinos El Pirata
1:0
Chavelines Juniors
Santos de Nasca
1:0
Union Comercio
Union Huaral
1:1
Alianza Universidad
Cultural Santa Rosa
1:1
Cusco FC
Argentina - Primera Nacional
Tristan Suarez
0:1
All Boys
Chacarita Juniors
1:1
San Martin de San Juan
Defensores de Belgrano
0:0
San Telmo
Almagro
1:1
Deportivo Madryn
Brown de Adrogué
1:2
Chaco For Ever
Guillermo Brown
1:0
Atlanta
Alvarado
0:1
Estudiantes de Río Cuarto
Atlético Mitre
3:2
Villa Dálmine
San Martin de Tucuman
0:0
Gimnasia y Esgrima de Mendoza
Argentina - Division 3 Federal A Zona A
Villa Mitre
3:0
Club Atlético Camioneros
Sansinena
2:2
Olimpo Bahia Blanca
Juventud Unida Univ.
1:0
Círculo Deportivo
Cipolletti
2:0
Desamparados
Argentina - Division 3 Federal A Zona B
Gimnasia Uruguay
0:2
Racing de Cordoba
Sportivo Las Parejas
0:1
Central Norte
Gimnasia y Tiro
1:0
Defensores de Pronunciamiento
Juventud Antoniana
1:1
Douglas Haig
Primeira Liga
Boavista
2:1
Santa Clara
Vizela
0:1
FC Porto
on TV
Guimaraes
1:0
Estoril
Liga I
Universitatea Craiova
1:0
CS Mioveni
CFR Cluj
0:1
Botosani
FCSB
3:2
Chindia Targoviste
Super Liga
Spartak Subotica
2:2
Javor
Mladost Lucani
3:2
Radnik Surdulica
Mladost Novi Sad
0:1
Partizan Beograd
Prva Liga
Fk Loznica
0:0
Sloboda Uzice
Zeleznicar Pancevo
1:0
Trayal Kruševac
FC Zlatibor
1:1
Proleter Novi Sad
Rad
0:3
Graficar Beograd
Guatemala Liga Nacional
Cobán Imperial
3:1
Antigua
on TV
Deportivo Achuapa
1:1
Iztapa
Honduras Liga Nacional Apertura
Olancho
0:1
CD Olimpia
Real C.D. España
2:1
CD Victoria
F.C. Motagua
4:1
C.D. Marathón
on TV
Belarusian First League
Baranavichy
0:3
Osipovichi
Orsha
0:0
Lokomotiv Gomel
FC Molodechno
0:0
FC Ostrovets
1 HNL
NK Osijek
2:2
NK Varazdin
HNK Rijeka
0:1
Slaven Belupo
Super Liga
Tatran Liptovský Mikuláš
1:5
Slovan Bratislava
Zemplin Michalovce
0:4
Spartak Trnava
Dunajska Streda
3:0
Dukla Banska Bystrica
Slovenian 1st SNL
NK Domzale
3:2
Maribor
S.League
Albirex Niigata Singapore
2:2
Geylang
Virsliga
Spartaks Jurmala
2:3
Liepaja
2 NHL
Jarun
1:3
Rudes Zagreb
A Lyga
FK Riteriai
1:5
Zalgiris Vilnius
Banga Gargždai
0:0
Suduva Marijampole
Regionalliga Nord
Werder Bremen II
2:0
FC St. Pauli II
VFB Phoenix Lubeck
0:2
SV Atlas Delmenhorst
Bremer SV
1:3
Lubeck
VfV Hildesheim
3:0
Schwarz-Weiss-Rehden
Regionalliga Northeast
FC Germania Halberstadt
0:3
ZFC Meuselwitz
Greifswalder
0:0
Chemnitzer
Tennis Borussia Berlin
0:6
Carl Zeiss Jena
RW Erfurt
5:0
Lichtenberg 47
Dynamo Berlin
0:1
Berliner
Regionalliga Southwest
FC 08 Homburg
7:0
FSV Frankfurt
VfB Stuttgart II
4:2
Eintracht Trier
KSV Hessen Kassel
2:2
TuS Rot-Weiß Koblenz
Regionalliga West
Borussia Moenchengladbach II
3:0
Fortuna Dusseldorf II
K League 1
Jeju United
5:0
Pohang Steelers
Suwon Bluewings
4:1
Seongnam
Primera División
Montevideo City Torque
0:2
Defensor Sporting
on TV
Liverpool Montevideo
0:1
Nacional De Football
on TV
Cymru Premier
Penybont FC
2:0
Bala Town
Segunda Division Torneo Competencia Group A
Racing Montevideo
2:1
Progreso
on TV
Miramar Misiones
4:1
CA Cerro
on TV
Bolivia Primera División
Nacional Potosi
1:0
Jorge Wilstermann
Universitario de Sucre
2:1
Universitario de Vinto
Oriente Petrolero
3:0
Real Tomayapo
Primera B
Rangers de Talca
0:1
Deportes Recoleta
Liga II
FC Brasov
1:1
Baia Mare
Premier League
Orlando Pirates
0:1
Chippa United
TS Galaxy F.C.
2:0
Supersport United
North Macedonia Prva Liga
Rabotnicki
0:5
Akademija Pandev
Bregalnica Stip
0:1
FC Struga
FK Skopje
0:0
Renova
Shkendija Tetovo
1:1
Sileks
Pobeda
0:1
Tikves
Nemzeti Bajnokság II
Szombathelyi Haladas
2:1
Gyri ETO
Szentlőrinc
2:0
Szeged-Csanád
Soroksar
2:2
Csákvár
Gyirmot SE
0:1
Békéscsaba
Tiszakcske
1:2
Diosgyori
Kazincbarcika
2:1
Budafoki MTE
MTK Budapest
5:2
Dorogi FC
Ajka
4:2
Kozarmisleny
Pécsi MFC
2:1
MTE 1904
Siofok
1:0
Nyiregyhaza
J2 League
JEF United Chiba
1:2
Machida Zelvia
Tochigi Sc
0:2
Albirex Niigata
Tokushima Vortis
2:2
Oita Trinita
Slovakia 2. Liga
Slovan 2
1:4
Puchov
Fk Raca
0:1
Slavoj Trebisov
Dolny Kubin
0:4
MFK Kosice
Egypt Cup - Round of 16
Al Ahly
1:0
Misr El Makasa
Argentina - Division 3 Clausura
Colegiales
2:1
San Miguel
Sweden Division 1 Norra
Team TG FF
0:2
Gefle
Motala AIF FK
1:3
Vasalunds IF
BK Forward
0:2
IF Sylvia
IFK Haninge
1:4
rebro Syrianska
Taby FK
1:2
Piteå IF
Umeå FC
3:4
Hammarby Talang FF
Sandvikens IF
1:3
Karlstad BK
Sweden Division 1 Soedra
Falkenbergs
2:0
IK Oddevold
GAIS Goteborg
3:0
Ljungskile SK
Urvalsdeild
Akureyri
3:0
Akraness
Vestmannaeyar IBV
4:1
Hafnarfjordur
Valur
6:1
Stjarnan
1st Deild
Grindavik
2:0
Kórdrengir
Thor Akureyri
2:0
HK Kopavogs
FNL 2 Group 2 Subgroup 1
Yenisey Krasnoyarsk 2
3:4
FC Baltika-BFU Kaliningrad
Dynamo Saint Petersburg
1:0
Veliky Novgorod
Fc Yadro
0:1
Leningradets
Zenit St. Petersburg II
3:1
Luki-Energiya Velikiye Luki
FNL 2 Group 2 Subgroup 2
Torpedo Moscow II
3:1
Chertanovo Moscow
Tver Fc
0:3
Tekstilshchik Ivanovo
Dinamo Vologda
3:2
Murom
Spartak Kostroma
1:2
Znamya Truda
FNL 2 Group 3 Subgroup 1
Rodina Moscow 2
1:2
Avangard Kursk
Dynamo Bryansk
2:1
Kvant Obninsk
Spartak Tambov
1:1
Sakhalin
Sakhalinets
1:1
Strogino Moscow
FNL 2 Group 3 Subgroup 2
Kolomna
0:4
Khimki 2
Znamya Noginsk
1:0
Kosmos Dolgoprudny
Zenit Penza
2:2
Saturn Ramenskoye
Sokol Saratov
1:0
Balashikha
Norway 2. Divisjon AVD.1
Strommen
1:3
Egersunds
Norway 2. Divisjon VD.2
Tromsdalen
0:1
Kjelsas
Russian Professional Football League Group 1
Spartak Nalchik
2:0
Kuban Holding
Taganrog
5:0
Alania Vladikavkaz 2
Mashuk-KMV
1:3
Dynamo Stavropol
SKA Rostov
0:2
Chernomorets Novorossiysk
Rotor Volgograd
2:1
FC Biolog-Novokubansk
Chayka Peschanokopskoye
6:1
Legion Dynamo
Russian Professional Football League Group 4
Ural 2
0:3
Chelyabinsk
Torpedo Miass
1:2
FC Khimik August
Nosta
1:1
Orenburg 2
FC Tyumen
2:2
FC Novosibirsk
Luxembourg National Division
Wiltz
3:1
Victoria Rosport
Una Strassen
3:2
FC Differdange 03
Progres Niederkorn
2:3
F91 Dudelange
Jeunesse Esch
0:0
UN Kaerjeng 97
US Hostert
0:4
Swift Hesperange
Mondercange
1:2
Etzella Ettelbruck
First Professional League
CSKA-Sofi
1:0
Septemvri Sofia
Ludogorets
Post
Levski Sofia
Second Professional League
CSKA 1948 II
1:0
Botev Plovdiv II
Premier League 2 Division 1
Blackburn U23
0:1
Wolverhampton (U21)
Manchester City (U21)
3:1
Leicester (U21)
Brighton (U21)
1:1
Liverpool U21
Japan J3 League
Fc Imabari
1:0
Fc Gifu
Yscc
1:0
Giravanz Kitakyushu
Nagano Parceiro
1:0
Kataller Toyama
Kagoshima United
4:2
Matsumoto Yamaga
Ehime Fc
7:2
Gainare Tottori
Poland II liga
Znicz Pruszkow
2:1
Garbarnia Kraków
Hutnik Nowa Huta
1:5
Kotwica Kołobrzeg
Lech II Poznan
1:3
Polonia Warszawa
Pogon Siedlce
2:1
Motor Lublin
GKS Jastrzębie
1:1
Kks 1925 Kalisz
Wisla Pulawy
1:2
Zaglebie lubin II
Denmark 2. Division
AB Gladsaxe
2:2
Brabrand
Esbjerg
0:0
Skive
National Division
Sheriff Tiraspol
2:0
Dinamo-auto Tiraspol
Milsami Orhei
1:0
Petrocub
Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
Igman Konjic
2:0
Sarajevo
Lowland League
Stirling University
4:0
BSC Glasgow
Georgia Erovnuli Liga 2
Gareji Sagarejo
0:0
Zugdidi
FC Shevardeni-1906
0:0
FC Shukura
18+
The app contains odds information. We call for responsible and reasonable betting..