Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 27.09.2020

Major League Soccer
DC United
0:2
New England Revolution
on TV
New York Red Bulls
4:1
Montreal Impact
on TV
Chicago Fire
2:0
Atlanta United
on TV
Philadelphia Union
3:0
Inter Miami
on TV
Toronto FC
3:1
Columbus Crew
on TV
Minnesota United
0:0
Real Salt Lake
on TV
FC Dallas
0:0
Orlando City
on TV
Colorado Rapids
Post
Sporting Kansas City
on TV
Vancouver Whitecaps
0:1
Portland Timbers
on TV
FC Los Angeles
1:2
San Jose Earthquakes
on TV
Los Angeles Galaxy
1:3
Seattle Sounders
on TV
United Soccer League
Tacoma Defiance
2:1
Portland Timbers II
on TV
OKC Energy
0:0
Austin Bold
on TV
Premier league
Sheffield United
0:1
Leeds United
on TV
Tottenham Hotspur
1:1
Newcastle United
on TV
Manchester City
2:5
Leicester City
on TV
West Ham United
4:0
Wolverhampton Wanderers
on TV
Bundesliga
1899 Hoffenheim
4:1
Bayern Munich
on TV
SC Freiburg
1:1
VfL Wolfsburg
on TV
Championship
Bristol City
2:0
Sheffield Wednesday
AFC Bournemouth
1:0
Norwich
League One
Lincoln City
2:0
Charlton Athletic
Bundesliga
Austria Wien
2:2
Admira Wacker
Hartberg
1:1
Sturm Graz
LASK Linz
3:1
Wolfsberger AC
La Liga
Osasuna
1:3
Levante
on TV
Eibar
1:2
Athletic Club
on TV
Atletico Madrid
6:1
Granada
on TV
Cadiz
1:3
Sevilla
on TV
Valladolid
1:1
Celta Vigo
on TV
Barcelona
4:0
Villarreal
on TV
First Division A
Standard Liege
2:2
Zulte-Waregem
Anderlecht
1:1
Eupen
Club Brugge
2:1
Cercle Brugge
Royal Excel Mouscron
1:1
Sporting Charleroi
Liga MX - Guard1aes
Atletico San Luis
0:2
Leon
on TV
Cruz Azul
0:0
Club America
on TV
UEFA Euro U17
Denmark U17
Post
Armenia U17
Israel U17
Post
Kazakhstan U17
Serbia U17
Post
Latvia U17
Sweden U17
Post
Finland U17
Liga De Expansion MX Apertura
Leones Negros
2:2
Pumas Tabasco
2nd Bundesliga
FC Nurnberg
1:0
SV Sandhausen
FC St. Pauli
4:2
FC Heidenheim
Karlsruher SC
0:1
VfL Bochum
Serie A
Spezia
1:4
Sassuolo
on TV
Verona
1:0
Udinese
on TV
Crotone
0:2
AC Milan
on TV
Napoli
6:0
Genoa
on TV
Roma
2:2
Juventus
on TV
Ligue 1
Bordeaux
0:0
Nice
on TV
Nimes
1:1
Lens
Angers
3:2
Brest
Dijon
2:2
Montpellier
on TV
AS Monaco
3:2
Strasbourg
on TV
Lorient
1:1
Lyon
on TV
Reims
0:2
Paris Saint Germain
on TV
Serie B
Cremonese
0:2
Cittadella
Reggio Audace
2:2
Pisa
Segunda Division
Lugo
0:2
Almeria
on TV
Mallorca
1:0
Sabadell
Oviedo
0:2
Espanyol
S. D. Ponferradina
3:0
Rayo Vallecano
Tenerife
1:2
Mirandes
Leganes
3:1
F.C. Cartagena
Seria C Girone B
Carpi
2:0
Sambenedettese
Feralpisalo
2:1
Arezzo
Gubbio
0:2
Modena
Padova
0:1
Imolese
Triestina
0:1
Matelica
Fermana
0:1
Mantova
Perugia
2:2
Fano Alma J.
Ravenna
1:2
Sudtirol
Virtus Verona
1:1
Cesena
Seria C Group А
Albinoleffe
0:0
Livorno
Carrarese
0:0
Pro Patria
Olbia
0:1
Pontedera
Pistoiese
1:1
US Alessandria Calcio
Piacenza
0:2
Grosseto
Lucchese
3:3
Pergolettese
Pro Vercelli
1:0
Novara
Renate
2:3
Como
Seria C Girone C
Catania
1:1
Paganese
Trapani
Post
Casertana
Teramo
Post
Ssd Palermo
Teramo
2:0
Palermo
Avellino
0:0
Turris
Juve Stabia
1:2
Monopoli
Potenza
2:1
Catanzaro
Ternana
0:0
Viterbese
Virtus Francavilla
2:3
Bari 1908
Primera B PB Apertura
Tigres
1:2
Atletico FC
Valledupar
1:2
Huila
Eredivisie
Feyenoord
4:2
ADO Den Haag
on TV
Utrecht
3:1
RKC Waalwijk
Heracles
1:1
PSV
on TV
Emmen
1:1
Willem II
ALKA Superliga
Aarhus
4:2
Odense
Sonderjyske
3:1
Aalborg
Brondby
2:1
Horsens
Vejle
2:2
Copenhagen
on TV
Eerste Divisie
De Graafschap
2:0
NEC Nijmegen
Volendam
0:0
Go Ahead Eagles
Super League
Shandong Luneng
0:0
Guangzhou R&F
Shanghai Shenhua
2:0
Henan Jianye
Shenzhen F.C.
0:1
Jiangsu Suning
Guangzhou Evergrande
1:0
Dalian Pro
League 1
Kunshan F.C.
3:2
Xinjiang Tianshan
Shaanxi Changan
0:2
Meizhou Hakka
Inner Mongolia Zhongyou
0:2
Chengdu Qianbao
Heilongjiang Lava Spring
0:1
Nantong Zhiyun
Suzhou Dongwu
2:3
Beijing Sport University
Hangzhou Greentown
1:0
Shenyang Urban
Costa Rica Primera Division Apertura
C.S. Cartaginés
2:1
Deportivo Saprissa
Jicaral Sercoba
3:1
Sporting San Jose
Limón F.C.
Post
San Carlos
Armenian First League
Ararat Yerevan 2
Post
Pyunik Yerevan 2
LigaPro
Mafra
2:1
Benfica B
Arouca
1:1
Viseu
Casa Pia A.C.
1:1
Vizela
FC Porto B
1:2
Penafiel
Chaves
1:0
Cova De Piedade
U.D. Vilafranquense
0:0
Oliveirense
FA Trophy
Concord Rangers
Post
Harrogate Town
3rd Liga
Dynamo Dresden
1:1
Waldhof Mannheim
Türkgücü-Ataspor München
3:0
FC Kaiserslautern
Faroe Islands Premier League
NSI Runavik
4:1
Skala
TB Tvoroyri
0:2
Vikingur Gota
If Fuglafjordur
1:1
EB/Streymur
Taiwan Premier League
Hang Yuen
0:1
Taichung Futuro
Ming Chuan
0:2
Hasus Tsu
Tainan City
9:2
Taipower
Tatung F.C.
4:0
Taicheng Lions
K League 2
Ansan Greeners
1:2
Daejon Citizen
Gyeongnam FC
3:1
Chungnam Asan
Super League
Servette FC
1:0
Basel
Luzern
2:2
Lausanne-Sport
FC Vaduz
0:1
St Gallen
Scottish Premiership
Motherwell
1:5
Rangers
Celtic
3:0
Hibernian
Ross County
0:3
Aberdeen
Second Division B
Lommel United
1:2
Deinze
1st League
Pardubice
3:0
Slovan Liberec
Plzen
4:1
Zbrojovka Brno
Jablonec
4:1
Opava
Pribram
1:3
Sparta Praha
Premier league
Arsenal Tula
2:3
Rostov
Akhmat Grozny
2:0
Ural
CSKA Moscow
0:1
Lokomotiv Moscow
Rotor Volgograd
1:3
Rubin
Serie A
Vasco da Gama
1:1
Red Bull Bragantino
on TV
Palmeiras
1:1
Flamengo
on TV
Atletico GO
1:1
Botafogo
on TV
Ceara
2:2
Goias
on TV
Santos
1:1
Fortaleza
on TV
Veikkausliiga
IFK Marieham
0:2
KuPS
Ilves
4:0
TPS
Honka
1:2
Haka
1st Division
Koge
0:3
Viborg
Fredericia
1:0
Silkeborg
Challenge League
FC Chiasso
0:2
Grasshopper
Eliteserien
Aalesund
1:2
Rosenborg
Haugesund
4:4
Odd Ballklubb
Kristiansund BK
1:1
Brann
Mjondalen
1:2
Viking
Stabaek
2:0
Start
Bodo Glimt
2:0
Valerenga
1st Division
Yenisey Krasnoyarsk
0:1
FC Krasnodar 2
Tom Tomsk
Post
Shinnik Yaroslavl
Irtysh Omsk
1:0
Fakel
Spartak Moscow II
1:0
SKA-Khabarovsk
Chertanovo Moscow
0:0
Torpedo Moscow
Nizhny Novgorod
3:0
FK Akron Togliatti
Gazovik Orenburg
2:2
Baltika
Spartak Vladikavkaz
3:1
Tekstilshchik Ivanovo
Dynamo Bryansk
0:1
FC Volgar
Chayka Peschanokopskoye
0:2
FC Veles Moscow
Neftekhimik
1:1
Krylya Sovetov
2nd League
ФК Бланско
1:2
Viktoria Zizkov
Slovan Varnsdorf
2:2
Dukla Praha
2nd SNL
Smartno
0:3
Fuzinar
AFC Champions League
Persepolis
1:0
Al Sadd
Al-Nassr Riyadh
1:0
Al-Taawon
Premier League
Neftchi Baku
1:1
Qabala
Serie B
Ponte Preta
2:1
Confianca
on TV
Super Lig
Rizespor
1:1
Alanyaspor
Konyaspor
4:1
Besiktas
Sivasspor
0:0
Ankaragucu
Galatasaray
0:0
Fenerbahce
on TV
Super League
Aris Thessaloniki
2:2
Pas Giannina
on TV
OFI
2:2
Atromitos Athinon
Asteras Tripolis
Post
Apollon Smirnis
AEK Athens
3:0
Lamia
1. Lig
Bandirmaspor
2:2
Samsunspor
Ankaraspor
1:3
Adana Demirspor
Altay
6:0
Eskisehirspor
J. League
Vegalta Sendai
2:3
Cerezo Osaka
Sagan Tosu
3:0
Tokyo
Kashima Antlers
0:2
Oita Trinita
Sanfrecce Hiroshima
1:2
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
1:3
Yokohama Marinos
Shonan Bellmare
0:1
Kawasaki Frontale
Premier
Dinamo Minsk
1:0
Vitebsk
Rukh Brest
5:0
Slutsk
Division Profesional Clausura
Sportivo Luqueño
1:0
Club Nacional
General Diaz
0:1
Club Guarani
Meistriliga
Tallinn Jk Legion
3:1
Tammeka Tartu
Kalju Nomme
2:1
Trans Narva
Ekstraklasa
Lech Poznan
Post
Pogon Szczecin
Legia Warszawa
Post
Slask Wroclaw
Airtricity League
Finn Harps
1:1
Cork City
Dundalk
0:4
Shamrock Rovers
Primera A
Chicó
0:2
Cucuta
Envigado
0:0
Deportivo Pereira
Independiente Medellin
0:0
Chicó
Junior
0:0
Atletico Nacional
Once Caldas
0:0
La Equidad
Patriotas
0:0
America de Cali
Rionegro
0:0
Millonarios
Independiente Santa Fe
0:0
Jaguares
Bucaramanga
0:0
Alianza Petrolera
Deportes Tolima
0:0
Cucuta
Deportivo Cali
0:0
Dep. Pasto
Deportivo Cali
2:0
Alianza Petrolera
on TV
Independiente Medellin
1:1
Deportivo Pereira
on TV
Independiente Santa Fe
1:1
Millonarios
on TV
Primera
Union Espanola
3:1
Universidad de Chile
Allsvenskan
Falkenbergs
1:3
Hammarby
Helsingborg
0:1
Ostersunds FK
Malmo FF
3:0
Hacken
on TV
Djurgarden
1:2
Norrkoping
Elfsborg
0:0
IFK Goteborg
Superettan
Sundsvall
2:1
Trelleborg
Umeå FC
0:3
AFC Eskilstuna
1st Liga
LKS Lodz
4:1
Sandecja Nowy Sacz
Puszcza Niepolomice
2:0
Chrobry Glogow
Nemzeti Bajnokság I
Budapest Honved
1:2
Ujpest
Serie C Group A
Remo
1:0
Manaus
Ecuador - First Division
Delfín
0:0
Universidad Católica del Ecuador
on TV
Emelec
2:0
Deportivo Cuenca
on TV
Serie C Group B
Volta Redonda
2:2
Brusque
Ypiranga
2:1
Ituano
Tombense
2:1
Londrina
Primeira Liga
Farense
0:1
Nacional
Gil Vicente
1:0
Portimonense
Pacos Ferreira
0:2
Sporting CP
on TV
Rio Ave
0:0
Guimaraes
Liga I
CFR Cluj
0:0
Chindia Targoviste
CSMS Iasi
5:2
Steaua Bucuresti
Super Liga
Napredak
1:2
Metalac
Proleter Novi Sad
1:0
Novi Pazar
Premier League
Zamalek
4:3
El Gouna FC
Prva Liga
Dinamo Vranje
0:1
Jagodina
Fk Imt Beograd
0:1
Borac Cacak
Graficar Beograd
1:0
Zemun
FK Kabel Novi Sad
1:1
Radnicki 1923
Radnicki Pirot
2:1
Žarkovo
Radnicki Sremska Mitrovica
0:1
Fk Loznica
Sloga Kraljevo
3:1
Kolubara
Zeleznicar Pancevo
2:1
Buducnost Dobanovci
Liga Nacional
Antigua
2:1
Xelaju
on TV
Guastatoya
1:1
Cobán Imperial
on TV
Honduras Liga Nacional Apertura
Real C.D. España
1:1
CD Olimpia
on TV
1 HNL
Hajduk Split
2:0
NK Varazdin
Premier League
FK Lviv
0:5
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
2:0
Olimpik Donetsk
Desna Chernihiv
3:1
Rukh Lviv
Kolos Kovalivka
0:0
Ingulets
Super Liga
Dunajska Streda
3:1
AS Trencin
1st SNL
NK Celje
2:0
NK Bravo
Luka Koper
1:3
Mura
Olimpija Ljubljana
3:2
NK Domzale
Virsliga
Jelgava
2:0
BFC Daugavpils
Ventspils
2:0
Tukums 2000
Spartaks Jurmala
1:2
Riga
Valmieras
2:2
Rigas FS
A Lyga
Banga Gargždai
1:2
Kauno Zalgiris
Zalgiris Vilnius
3:2
FK Panevezys
Suduva Marijampole
7:1
FK Riteriai
Regionalliga Northeast
Berliner
3:1
Bischofswerdaer
Dynamo Berlin
2:2
Optik Rathenow
Hertha Berlin II
1:0
Chemnitzer
Lokomotive Leipzig
1:1
Energie Cottbus
Union Furstenwalde
1:3
Altglienicke
Regionalliga Southwest
Freiburg II
Post
Bahlinger SC
Regionalliga West
Borussia Dortmund II
1:1
Bonner
K League 1
Busan IPark
0:2
Gangwon Fc
Seongnam
0:6
Incheon United
Daegu FC
2:2
Ulsan Hyundai
on TV
Sangju Sangmu
0:1
Jeonbuk
Pohang Steelers
5:3
Gwangju
Regionalliga North Group - North
Hamburger SV II
7:0
Heider SV
FC St. Pauli II
2:1
SV Droctersen-Assel
Holstein Kiel II
0:1
Teutonia Ottensen
Luneburger
1:0
Altona 93
Regionalliga North Group - South
TSV Havelse
3:0
Jeddeloh
Cymru Premier
Caernarfon
0:4
The New Saints
Haverfordwest County
1:4
Connah's Quay
Tajikistan Vysshaya Liga
Cska Pamir
1:0
Istiklol Dushanbe
Dushanbe 83
1:0
Lokomotiv Pamir
Khatlon
2:3
Khujand
Primera B
Deportes Puerto Montt
1:0
Cobreloa
Deportes Valdivia
1:0
Magallanes
Deportes Melipilla
1:0
Nublense
Rangers de Talca
1:2
San Marcos de Arica
San Luis
1:2
Union San Felipe
Liga II
Metaloglobus Bucuresti
0:0
Universitatea Cluj
1st League
Ethnikos Achnas
Post
Anorthosis
APOEL
Post
Doxa Katokopias
Premier League
Okzhetpes
3:3
Kairat Almaty
Astana
3:0
Zhetysu
North Macedonia Prva Liga
Akademija Pandev
1:0
Sileks
Renova
1:3
Makedonija G. P.
FC Struga
2:0
Shkupi 1927
Pelister
1:3
Shkendija Tetovo
Vardar Skopje
3:1
FK Belasica
Telekom 1st CFL
Rudar Pljevlja
1:2
Buducnost Podgorica
Decic
1:1
Sutjeska
Iskra Danilovgrad
1:0
Petrovac
Zeta
1:1
FC Podgorica
2nd League
Berane
1:0
Ibar
Bokelj
3:1
Drezga
Grbalj
0:2
Igalo
Mornar Bar
2:1
Jedinstvo B. Polje
KOM
2:2
Arsenal Tivat
Nemzeti Bajnokság II
Gyirmot SE
2:0
Vasas
Budaörs
1:0
Soroksar
Szentlőrinc
1:2
Nyiregyhaza
Békéscsaba
1:3
Kazincbarcika
Csákvár
1:3
Gyоri ETO
Siofok
1:2
Kaposvar
Szeged-Csanád
2:1
Debreceni EAC
Szolnoki MÁV FC
1:0
Ajka
Szombathelyi Haladas
1:2
Dorogi FC
Urvalsdeild
Hafnarfjordur
1:0
Fjolnir
Akraness
2:2
Vikingur Reykjavik
KR Reykiavik
1:2
Fylkir
Grotta
2:4
Akureyri
HK Kopavogs
2:3
Stjarnan
Valur
1:1
Breidablik
Russian Professional Football League Group 1
Tuapse
Post
Legion Dynamo
Mashuk-KMV
3:1
SKA Rostov
Dynamo Stavropol
3:1
FC Biolog-Novokubansk
Inter Cherkessk
1:1
FC Krasnodar 3
Taganrog
1:2
Druzhba Maykop
Pfc Kuban
0:2
Kuban Holding
Russian Professional Football League Group 2
Chita
0:1
Leningradets
Zenit Irkutsk
1:0
Dinamo Moscow 2
Luki-Energiya Velikiye Luki
2:1
Kolomna
Tver Fc
0:0
Zvezda St Petersburg
Dolgoprudny
2:1
Zenit St. Petersburg II
Smolensk
1:1
Znamya Truda
Torpedo Vladimir
2:1
Kazanka Moscow
Russian Professional Football League Group 3
Sakhalin
0:0
Znamya Noginsk
FC Kaluga
1:2
Sokol Saratov
Metallurg Lipetsk
1:1
Fk Khimik-Arsenal
FC Salyut Belgorod
6:0
Khimki 2
Strogino Moscow
1:1
Kvant Obninsk
Fakel-M Voronezh
2:1
Metallurg Vidnoe
Saturn Ramenskoye
5:0
Avangard Kursk
Russian Professional Football League Group 4
Ural 2
1:2
FC Tyumen
Chelyabinsk
Post
Zvezda Perm
Nosta
3:3
Volna Nizhny Novgorod Oblast
Lada Dimitrovgrad
1:1
Krylya Sovetov 2
First Professional League