Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 09.11.2019

Bundesliga
Schalke 04
3:3
Fortuna Dusseldorf
on TV
FSV Mainz 05
2:3
Union Berlin
on TV
Hertha Berlin
2:4
RB Leipzig
on TV
SC Paderborn 07
0:1
Augsburg
Bayern Munich
4:0
Borussia Dortmund
on TV
USA play-offs
Indy Eleven
1:3
AET
Louisville City FC
on TV
Real Monarchs SLC
2:1
AET
El Paso Locomotive
on TV
2nd Bundesliga
Holstein Kiel
1:1
Hamburger SV
SV Sandhausen
3:2
Greuther Fuerth
VfL Osnabruck
1:0
VfB Stuttgart
Premier
Neman
3:0
Torpedo Minsk
Slutsk
0:0
Gorodeya
Shakhter Soligorsk
5:1
Slavia Mozyr
Gomel
1:0
FC Minsk
ALKA Superliga
Horsens
2:1
Silkeborg
Meistriliga
Kalju Nomme
2:3
Tammeka Tartu
Kuressaare
0:1
Trans Narva
Maardu Linnameeskond
0:12
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
3:1
FCI Levadia Tallinn
Tallinna Kalev
3:0
Tulevik Viljandi
Costa Rica Primera Division Apertura
Santos de Guapiles
1:4
C.F. Universidad de Costa Rica
Premier league
Chelsea
2:0
Crystal Palace
on TV
Burnley
3:0
West Ham United
Newcastle United
2:1
AFC Bournemouth
Southampton
1:2
Everton
Tottenham Hotspur
1:1
Sheffield United
on TV
Leicester City
2:0
Arsenal
on TV
Championship
Nottingham Forest
1:0
Derby
on TV
Barnsley
2:4
Stoke City
Birmingham City
0:1
Fulham
Hull City
0:1
West Bromwich Albion
Leeds United
2:1
Blackburn Rovers
Millwall
2:1
Charlton Athletic
Preston North End
3:1
Huddersfield
on TV
Queens Park Rangers
2:2
Middlesbrough
Reading
3:0
Luton Town
Sheffield Wednesday
2:2
Swansea City
Wigan Athletic
0:3
Brentford
FA Cup
Sunderland
1:1
Gillingham
Mansfield
1:0
Chorley
Milton Keynes Dons
0:1
Port Vale
Nantwich Town
0:1
AFC Fylde
Oxford City
1:5
Solihull Moors
Salford City
1:1
Burton Albion
Shrewsbury Town
1:1
Bradford
Stevenage
1:1
Peterborough
Tranmere Rovers
2:2
Wycombe Wanderers
Walsall
2:2
Darlington F.C.
Carshalton Athletic F.C.
1:4
Boston Utd
Ebbsfleet United
2:3
Notts County
Forest Green Rovers
4:0
Billericay
Maidenhead United
1:3
Rotherham United
on TV
Stourbridge
2:2
Eastleigh
Accrington
0:2
Crewe Alexandra
AFC Wimbledon
1:1
Doncaster Rovers
Blackpool
4:1
Morecambe
Bolton Wanderers
0:1
Plymouth Argyle
Cambridge United
1:1
Exeter
Cheltenham Town
1:1
Swindon Town
Colchester United
0:2
Coventry City
Crawley Town
4:1
Scunthorpe
Grimsby
1:1
Newport County
Ipswich
1:1
Lincoln City
Maidstone United
1:0
Torquay United
Copa Sudamericana
Independiente del Valle
3:1
Colon Santa Fe
on TV
La Liga
Alaves
3:0
Valladolid
on TV
Valencia
2:0
Granada
on TV
Eibar
0:4
Real Madrid
on TV
Barcelona
4:1
Celta Vigo
on TV
First Division A
Sporting Charleroi
1:0
Eupen
Cercle Brugge
2:1
St.Truiden
Kortrijk
1:3
Waasland-Beveren
Oostende
2:2
Royal Excel Mouscron
Superliga
Lanus
0:1
Banfield
on TV
San Lorenzo
3:0
Argentinos Juniors
on TV
Godoy Cruz
1:2
Independiente
on TV
Central Córdoba
3:2
Patronato
Liga MX
Atletico San Luis
0:2
Necaxa
UANL Tigres
0:0
Pachuca
on TV
Guadalajara
3:2
Club Queretaro
Leon
4:0
Toluca
on TV
Nemzeti Bajnokság I
Paks
1:1
Kisvárda F.C.
Puskas Academy
1:3
Ujpest
Zalaegerszeg
1:1
MeMezokovesd-Zori
Kaposvar
0:2
MOL Fehérvár FC
Budapest Honved
1:0
Diosgyori
Serie A
Brescia
0:4
Torino
on TV
Inter
2:1
Verona
on TV
Napoli
0:0
Genoa
on TV
Ligue 1
Brest
1:2
Paris Saint Germain
on TV
Lille
0:0
Metz
on TV
AS Monaco
1:0
Dijon
Reims
0:0
Angers
on TV
Strasbourg
4:1
Nimes
Serie B
Juve Stabia
1:1
Benevento
Perugia
0:2
Cittadella
Pisa
3:2
Spezia
Venezia
1:0
Livorno
Virtus Entella
1:1
Pordenone
Empoli
1:2
Pescara
Ligue 2
Guingamp
1:1
Ajaccio
Segunda Division
Huesca
3:1
Oviedo
on TV
Mirandes
2:0
Extremadura
on TV
Albacete
0:1
Lugo
Sporting Gijon
0:1
Numancia
on TV
Las Palmas
1:1
Alcorcon
on TV
Seria C Girone B
Cesena
0:0
Reggio Audace
Regionalliga Bayern
Memmingen
1:1
FC Nurnberg II
TSV Rain am Lech
4:2
Wacker Burghausen
Schweinfurt
1:0
Greuther Fuerth II
SV Schalding-Heining
0:0
VfB Eichstätt
SV Heimstetten
3:1
TSV Aubstadt
1860 Rosenheim
0:4
Augsburg II
Viktoria Aschaffenburg
0:1
Türkgücü-Ataspor München
VfR Garching
1:1
SpVgg Bayreuth
Seria C Group А
Monza
2:2
Carrarese
Seria C Girone C
Vibonese
5:1
Rieti
Ascenso MX
Potros UAEM
0:2
Tampico Madero
on TV
Alebrijes Oaxaca
2:0
Celaya
Cafetaleros de Chiapas
2:1
Zacatepec
Primera B - playoff
Bogota FC
1:2
Chicó
Quindio
0:0
Tigres
Real Cartagena
2:2
Fortaleza FC
Eredivisie
Heerenveen
2:1
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
1:0
ADO Den Haag
Heracles
6:1
VVV Venlo
Bundesliga
SCR Altach
0:3
Rapid Wien
SKN St. Polten
5:1
WSG Swarovski Tirol
Sturm Graz
3:1
Hartberg
Erste Liga
FC Dornbirn 1913
2:2
FC Blau-Weiss Linz
Liefering
1:3
Vorwärts Steyr
Regionalliga Nord
VfL Wolfsburg II
3:0
Weiche Flensburg
Heider SV
2:1
Hamburger SV II
Jeddeloh
3:3
Lubeck
Regionalliga Nordost
Bischofswerdaer
2:1
Auerbach
BSG Chemie Leipzig
0:2
ZFC Meuselwitz
Union Furstenwalde
3:3
Energie Cottbus
Altglienicke
3:0
Hertha Berlin II
Regionalliga Sudwest
Bayern Alzenau
1:2
SV Elversberg
Giessen
1:1
Kickers Offenbach
SSV Ulm 1846
5:0
Bahlinger SC
Segunda Division B Group 2
Unionistas de Salamanca
0:2
Real Unión
Leioa
0:0
Osasuna II
Real Sociedad II
3:1
CF Salmantino
Logrones
1:1
Valladolid II
Haro Deportivo
1:1
Calahorra
Segunda Division B Group 1
Marino de Luanco
2:0
SS Reyes
Segunda Division B Group 3
FC Andorra
2:2
Sabadell
Segunda Division B Group 4
Cádiz B
2:1
Mérida UD
Villarrubia
2:2
Recreativo Huelva
Badajoz
0:0
Atlético Sanluqueño
Sevilla Atletico
2:3
Don Benito
Cordoba
2:0
Villarrobledo
Primeira Liga
Rio Ave
1:0
Vitoria Setubal
Santa Clara
1:2
Benfica
on TV
Famalicao
3:3
Moreirense
on TV
LigaPro
Mafra
3:1
FC Porto B
Academica
1:2
Farense
Feirense
1:2
Varzim
Leixoes
3:2
Oliveirense
England National League
Stockport
1:0
Dagenham & Redbridge FC
3rd Liga
FC Ingolstadt 04
4:2
FSV Zwickau
Hallescher FC
0:1
TSV 1860 Munich
Hansa Rostock
1:2
MSV Duisburg
KFC Uerdingen 05
0:3
FC Kaiserslautern
Sonnenhof Großaspach
0:3
Waldhof Mannheim
Unterhaching
0:0
SV Meppen
TFF 2. LIG White Group
Bak Spor Kulübü
0:1
Kirklarelispor
2.Lig Red Group
BB Bodrumspor
3:0
Niğde Anadolu FK
Super League
Luzern
1:2
Servette FC
Neuchatel Xamax
2:3
FC Thun
Scottish Premiership
Hearts
5:2
St Mirren
Kilmarnock
2:2
Hamilton Academical
Ross County
1:3
Aberdeen
St Johnstone
1:4
Hibernian
Scottish League One
Falkirk
1:2
Airdrieonians
Montrose
3:0
Forfar Athletic
Raith Rovers
3:1
Stranraer
Clyde
1:2
Peterhead
Dumbarton
2:4
East Fife
Scottish League Two
Albion Rovers
2:1
Stenhousemuir
Annan Athletic
1:0
Cowdenbeath
Cove Rangers
1:0
Stirling Albion
Edinburgh City
1:1
Elgin City
Queens Park
5:2
Brechin
Scottish Championship
Alloa Athletic
2:1
Dunfermline
Arbroath
3:0
Inverness Ct
Partick Thistle
2:1
Morton
Queen Of The South
3:1
Ayr Utd
1st League
Zlin
1:0
Sigma Olomouc
Pribram
0:0
Opava
Jablonec
2:2
Sparta Praha
Premier league
Rubin
0:1
Dinamo Moscow
Rostov
1:2
FC Tambov
Spartak Moscow
2:0
Krylya Sovetov
Friendlies
Uzbekistan
3:1
Kyrgyzstan
Malaysia
1:0
Tajikistan
England (W)
1:2
Germany (W)
Japan (W)
2:0
South Africa (W)
Serie A
Goias
0:3
Santos
Palmeiras
1:1
Corinthians
on TV
Challenge League
FC Wil
1:4
FC Chiasso
Eliteserien
Haugesund
1:0
Viking
1. Division
Aalesund
3:1
Sandefjord
Ham Kam
3:2
Nest-Sotra
Jerv
0:2
Kongsvinger
KFUM Oslo
1:0
Sogndal
Notodden
0:2
Start
Raufoss
4:5
Skeid
Sandnes
09:30
Strommen
Ull/Kisa
2:0
Tromsdalen
1st Division
SKA-Khabarovsk
3:2
Chayka Peschanokopskoye
Yenisey Krasnoyarsk
1:0
Khimki
Tekstilshchik Ivanovo
1:0
FC Krasnodar 2
Avangard Kursk
3:2
Tom Tomsk
Mordovya
1:1
Torpedo Moscow
Nizhny Novgorod
2:2
Spartak Moscow II
Rotor Volgograd
1:1
Chertanovo Moscow
Armavir
0:1
Shinnik Yaroslavl
Baltika
3:0
Fakel
Indonesia Liga 1
PS TIRA
2:2
Persebaya Surabaya
2nd League
MFK Chrudim
1:0
Baník Sokolov
FK Fotbal Třinec
1:1
Lisen
FK Slavoj Vysehrad
0:2
Pardubice
Regionalliga West
SG Wattenscheid 09
Post
Lippstadt
Rödinghausen
2:1
Bonner
TuS Haltern
0:1
Fortuna Koeln
VfB Homberg
1:0
Verl
Alemannia Aachen
3:0
SV Bergisch Gladbach 09
FC Koln II
3:0
Fc Schalke 04 II
AFC Champions League
Al-Hilal Riyadh
1:0
Urawa Red Diamonds
Premier League
Qabala
3:0
Sabail
Keshla FK
2:1
Neftchi Baku
Serie B
Guaraní
0:0
Ponte Preta
Sport Club do Recife
1:0
Criciuma
Brasil de Pelotas
2:2
Oeste
CRB
2:1
Atletico GO
Liga 1 Movistar - Clausura
Molinos El Pirata
0:3
Deportivo Municipal
on TV
Melgar
2:3
Sporting Cristal
on TV
Universitario de Deportes
3:2
Ayacucho Fc
Super Lig
Genclerbirligi
2:1
Kayserispor
Rizespor
1:0
Antalyaspor
Sivasspor
2:0
Konyaspor
Gazisehir Gaziantepe
0:2
Galatasaray
on TV
Super League
Volos N.F.C.
3:2
Panetolikos
on TV
OFI
0:1
PAOK
on TV
1. Lig
Erzurum BB
0:0
Akhisar Belediye
Giresunspor
2:1
Osmanlispor
İstanbulspor A.Ş.
1:2
Menemen Belediye
Altay
0:1
Fatih Karagumruk
J. League
Nagoya Grampus
3:0
Vissel Kobe
Yokohama Marinos
4:2
Consadole Sapporo
on TV
Jubilo Iwata
0:1
Tokyo
Kashima Antlers
0:2
Kawasaki Frontale
Cerezo Osaka
1:0
Shonan Bellmare
Vegalta Sendai
2:0
Shimizu
Greece Football League
Trikala
2:1
Veria
Ekstraklasa
Wisla Plock
0:0
Cracovia Krakow
Legia Warszawa
5:1
Gornik Zabrze
Wisla Krakow
0:1
Arka Gdynia
Primera A
Independiente Santa Fe
2:1
America de Cali
on TV
Atletico Nacional
3:1
Cucuta
on TV
Primera
Universidad de Chile
Post
Universidad De Concepcion
OHiggins
Post
Audax Italiano
Unión La Calera
Post
Coquimbo Unido
Huachipato
Post
Union Espanola
Universidad Catolica
Post
Palestino
Cobresal
Post
Curicó Unido
Antofagasta
Post
Deportes Iquique
Everton De Vina
Post
Colo Colo
Swedish cup
Enskede IK
0:7
AIK
NIFL Premiership
Ballymena United
1:2
Carrick Rangers
Cliftonville
4:0
Warrenpoint Town
Coleraine
4:0
Glenavon FC
Institute F.C.
1:1
Glentoran
1st Liga
Stomil Olsztyn
1:3
Warta Poznan
Radomiak Radom
1:1
Puszcza Niepolomice
Chojniczanka Chojnice
0:2
Stal Mielec
GKS Jastrzębie
2:2
Miedz Legnica
GKS Belchatow
1:4
GKS Tychy
Odra Opole
2:0
Termalica Nieciecza
Zaglebie Sosnowiec
2:0
Wigry Suwalki
Argentina - Primera B Nacional
Nueva Chicago
2:1
Estudiantes B.A.
Villa Dálmine
0:0
Atletico De Rafaela
Almagro
1:0
All Boys
Ferro Carril Oeste
0:1
Agropecuario
Instituto Córdoba
2:0
Santamarina
Alvarado
2:0
Atlético Mitre
Platense
0:1
Temperley
Argentina - Division 3
Argentino de Quilmes
0:3
Atletico Fenix
Comunicaciones
3:1
Tristan Suarez
San Miguel
1:1
Deportivo Armenio
Torneo Federal A
Crucero del Norte
2:2
Juventud Unida
Juventud Unida Univ.
1:1
Ferro Carril Oeste
Liga I
FC Academica Clinceni
1:0
CSMS Iasi
Chindia Targoviste
1:1
Universitatea Craiova
Botosani
0:2
Steaua Bucuresti
Super Liga
Napredak
3:1
Cukaricki
Rad
2:0
Spartak Subotica
Radnik Surdulica
0:1
Mladost Lucani
Macva
0:1
Vojvodina
Prva Liga
Grafičar
3:1
Trayal Kruševac
FK Kabel Novi Sad
3:1
Metalac
Smederevo 1924
0:1
Backa
Novi Pazar
2:4
Žarkovo
Buducnost Dobanovci
0:0
Kolubara
Dinamo Vranje
1:0
Radnicki 1923
Zemun
1:1
FC Zlatibor
Liga Nacional
C.S.D. Municipal
3:0
Deportivo Sanarate
Xelaju
1:2
Cobán Imperial
1 HNL
Lokomotiva Zagreb
3:1
Inter Zapresic
NK Varazdin
0:0
Slaven Belupo
Premier League
Desna Chernihiv
1:1
Dnipro-1
Mariupol
2:2
Karpaty Lviv
FK Lviv
2:0
Vorskla Poltava
Super Liga
MSK Zilina
1:2
Ruzomberok
Dunajska Streda
3:1
AS Trencin
FK Senica
4:0
Zemplin Michalovce
Sereď
0:1
FC Nitra
Spartak Trnava
3:2
FK Pohronie
1st SNL
Rudar Velenje
3:3
NK Celje
Maribor
4:1
NK Domzale
Virsliga
BFC Daugavpils
2:2
Jelgava
Ventspils
0:1
Liepaja
Riga
4:1
Spartaks Jurmala
Valmieras
3:3
Metta
A Lyga
Suduva Marijampole
4:1
Kauno Zalgiris
First League
Ahrobiznes Volochysk
2:1
Ingulets
Avanhard Kramatorsk
2:0
Prikarpatye
Hirnyk-Sport Komsomolsk
3:0
Chornomorets Odesa
FC Mynai
2:0
Mykolaiv
Volyn Lutsk
3:2
Rukh Lviv
Primera División
Juventud
0:0
Danubio
Rampla Juniors
0:1
Plaza Colonia
Penarol
1:0
River Plate Montevideo
Cymru Premier
Barry Town
0:4
Connah's Quay
Airbus UK
1:2
Penybont FC
Primera division Apertura
Jocoro
0:1
Isidro Metapan
Santa Tecla
1:1
Juventud Independiente
Chalatenango
0:0
El Vencedor
Alianza
3:1
Sonsonate
Primera B
Cobreloa
Post
Barnechea
Deportes Copiapó
Post
Santiago Wanderers
Deportes La Serena
Post
Deportes Puerto Montt
Deportes Temuco
Post
Deportes Santa Cruz
Deportes Valdivia
Post
Union San Felipe
Nublense
Post
Rangers de Talca
San Luis
Post
Deportes Melipilla
Santiago Morning
Post
Magallanes
Liga II
Concordia
2:0
Sportul Snagov
CSM Școlar Reșița
1:1
Petrolul Ploiesti
Farul Constanța
5:0
Pandurii
ACS Viitorul Târgu Jiu
1:3
Dunarea Calarasi
Daco-Getica București
Post
CS Mioveni
Gloria Buzău
1:2
Metaloglobus Bucuresti
FC Politehnica Timișoara
1:0
Miercurea Ciuc
FC Arges Pitesti
0:0
UTA Arad
1st League
Omonia
1:0
AEL Limassol
Nea Salamis
2:2
Anorthosis
Israeli Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0:1
Hapoel Tel Aviv
Sektzia Nes Tziona
2:1
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Netanya
1:0
Hapoel Raanana
Maccabi Tel Aviv
3:0
Hapoel Haifa
A-League
Newcastle Jets FC
1:1
Perth Glory
on TV
Western United
2:1
Western Sydney Wanderers
on TV
Super League
Atletico de Kolkata
3:1
Jamshedpur
on TV
Premier League
Kaizer Chiefs
3:2
Orlando Pirates
Polokwane City
0:1
Baroka
Stellenbosch FC
0:0
Highlands Park
AmaZulu
0:2
Chippa United
North Macedonia Prva Liga
FC Struga
2:1
Vardar Skopje
Borec Veles
1:1
Makedonija G. P.
Renova
1:1
Akademija Pandev
Sileks
1:0
Shkupi 1927
Algeria - Legue 1
AS Ain M'lila
1:0
ASO Chlef
Cs Constantine
1:0
Cr Belouizdad
Mc Oran
1:0
NC Magra
USM Alger
0:0
Hussein Dey
Bordj Bou Arreridj
2:0
Paradou Ac
Es Setif
2:1
Usm Bel Abbes
Js Saoura
2:1
Us Biskra
Algeria - Ligue 2
Khroub
1:1
MC Saida
Olympique Medea
2:1
Amal Bou Saada
RC Arbaa
1:1
JSM Bejaia
RC Relizane
3:2
Arzew
USM Annaba
4:2
Usm El Harrach
El Eulma
2:1
WA Tlemcen
MO Bejaia
1:0
JSM Skikda
Tadjenant
1:1
ASM Oran
Premier League Cup
Southampton (U23)
3:1
Nottingham Forest U23
Wolverhampton U23
2:1
Birmingham U23
Telekom 1st CFL
Iskra Danilovgrad
2:1
FC Podgorica
Rudar Pljevlja
1:1
Zeta
OFK Titograd Podgorica
1:2
Petrovac
First Professional League
Etar Veliko Tarnovo
1:0
Cherno More Varna
CSKA-Sofia
1:0
Slavia Sofia
Second Professional League
Montana
0:2
Septemvri Sofia
Lokomotiv G. Oryahovitsa
3:2
Strumska Slava
Ludogorets II
0:3
FC Hebar Pazardzhik
Spartak Pleven
0:1
Chernomorets Balchik
Botev Galabovo
3:2
Neftochimic Burgas
Third league - South-East
Maritsa Plovdiv
1:0
Zagorets Nova Zagora
Borislav Parvomay
07:30
Yambol
Chernomorets Bs
07:30
Nesebar