Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 27.09.2020

Major League Soccer
DC United
19:00
New England Revolution
on TV
New York Red Bulls
19:00
Montreal Impact
on TV
Chicago Fire
19:30
Atlanta United
on TV
Philadelphia Union
19:30
Inter Miami
on TV
Toronto FC
19:30
Columbus Crew
on TV
Minnesota United
20:00
Real Salt Lake
on TV
FC Dallas
20:30
Orlando City
on TV
Colorado Rapids
21:00
Sporting Kansas City
on TV
Vancouver Whitecaps
22:00
Portland Timbers
on TV
FC Los Angeles
22:30
San Jose Earthquakes
on TV
Los Angeles Galaxy
22:30
Seattle Sounders
on TV
United Soccer League
Tacoma Defiance
16:30
Portland Timbers II
OKC Energy
18:00
Austin Bold
Premier league
Sheffield United
07:00
Leeds United
on TV
Tottenham Hotspur
09:00
Newcastle United
on TV
Manchester City
11:30
Leicester City
on TV
West Ham United
14:00
Wolverhampton Wanderers
Bundesliga
1899 Hoffenheim
09:30
Bayern Munich
SC Freiburg
12:00
VfL Wolfsburg
Championship
Bristol City
08:00
Sheffield Wednesday
AFC Bournemouth
11:00
Norwich
League One
Lincoln City
10:00
Charlton Athletic
Bundesliga
Austria Wien
08:30
Admira Wacker
Hartberg
08:30
Sturm Graz
LASK Linz
11:00
Wolfsberger AC
La Liga
Osasuna
06:00
Levante
Eibar
08:00
Athletic Club
on TV
Atletico Madrid
10:00
Granada
Cadiz
12:30
Sevilla
Valladolid
12:30
Celta Vigo
Barcelona
15:00
Villarreal
First Division A
Standard Liege
07:30
Zulte-Waregem
Anderlecht
10:00
Eupen
Club Brugge
12:15
Cercle Brugge
Royal Excel Mouscron
14:45
Sporting Charleroi
Liga MX - Guard1aes
Atletico San Luis
18:00
Leon
on TV
Cruz Azul
21:45
Club America
on TV
UEFA Euro U17
Denmark U17
Post
Armenia U17
Israel U17
Post
Kazakhstan U17
Serbia U17
Post
Latvia U17
Sweden U17
Post
Finland U17
Liga De Expansion MX Apertura
Leones Negros
13:00
Pumas Tabasco
2nd Bundesliga
FC Nurnberg
07:30
SV Sandhausen
FC St. Pauli
07:30
FC Heidenheim
Karlsruher SC
07:30
VfL Bochum
Serie A
Spezia
06:30
Sassuolo
on TV
Napoli
09:00
Genoa
Verona
09:00
Udinese
Crotone
12:00
AC Milan
Roma
14:45
Juventus
Ligue 1
Bordeaux
07:00
Nice
Angers
09:00
Brest
Dijon
09:00
Montpellier
AS Monaco
09:00
Strasbourg
Nimes
09:00
Lens
Lorient
11:00
Lyon
Reims
15:00
Paris Saint Germain
Serie B
Cremonese
09:00
Cittadella
Reggio Audace
15:00
Pisa
Segunda Division
Lugo
06:00
Almeria
Mallorca
10:00
Sabadell
Oviedo
12:15
Espanyol
S. D. Ponferradina
12:15
Rayo Vallecano
Tenerife
12:15
Mirandes
Leganes
14:30
F.C. Cartagena
Seria C Girone B
Feralpisalo
09:00
Arezzo
Gubbio
09:00
Modena
Padova
09:00
Imolese
Triestina
09:00
Matelica
Carpi
09:00
Sambenedettese
Fermana
11:30
Mantova
Perugia
11:30
Fano Alma J.
Ravenna
11:30
Sudtirol
Virtus Verona
11:30
Cesena
Seria C Group А
Piacenza
09:00
Grosseto
Albinoleffe
09:00
Livorno
Carrarese
09:00
Pro Patria
Olbia
09:00
Pontedera
Pistoiese
09:00
US Alessandria Calcio
Lucchese
11:30
Pergolettese
Pro Vercelli
11:30
Novara
Renate
11:30
Como
Seria C Girone C
Catania
09:00
Paganese
Trapani
09:00
Casertana
Teramo
09:00
Ssd Palermo
Teramo
09:00
Palermo
Virtus Francavilla
11:30
Bari 1908
Avellino
11:30
Turris
Juve Stabia
11:30
Monopoli
Potenza
11:30
Catanzaro
Ternana
11:30
Viterbese
Primera B PB Apertura
Tigres
15:00
Atletico FC
Valledupar
16:30
Huila
Eredivisie
Feyenoord
06:15
ADO Den Haag
Utrecht
08:30
RKC Waalwijk
Heracles
10:45
PSV
Emmen
10:45
Willem II
ALKA Superliga
Aarhus
08:00
Odense
Sonderjyske
08:00
Aalborg
Brondby
10:00
Horsens
Vejle
12:00
Copenhagen
Eerste Divisie
De Graafschap
06:15
NEC Nijmegen
Volendam
14:00
Go Ahead Eagles
Super League
Guangzhou Evergrande
06:00
Dalian Pro
Shandong Luneng
06:00
Guangzhou R&F
Shanghai Shenhua
06:00
Henan Jianye
Shenzhen F.C.
06:00
Jiangsu Suning
League 1
Shaanxi Changan
03:30
Meizhou Hakka
Kunshan F.C.
03:30
Xinjiang Tianshan
Inner Mongolia Zhongyou
04:00
Chengdu Qianbao
Heilongjiang Lava Spring
07:00
Nantong Zhiyun
Suzhou Dongwu
07:35
Beijing Sport University
Hangzhou Greentown
07:35
Shenyang Urban
Costa Rica Primera Division Apertura
C.S. Cartaginés
13:00
Deportivo Saprissa
Jicaral Sercoba
16:00
Sporting San Jose
Limón F.C.
17:00
San Carlos
Armenian First League
Ararat Yerevan 2
08:00
Pyunik Yerevan 2
West Armenia
08:00
Lernayin Artsakh
LigaPro
Mafra
06:15
Benfica B
Arouca
10:30
Viseu
Casa Pia A.C.
10:30
Vizela
FC Porto B
12:00
Penafiel
Chaves
13:00
Cova De Piedade
U.D. Vilafranquense
13:00
Oliveirense
3rd Liga
Dynamo Dresden
07:00
Waldhof Mannheim
Türkgücü-Ataspor München
08:00
FC Kaiserslautern
Faroe Islands Premier League
B36 Torshavn
10:00
HB Torshavn
If Fuglafjordur
10:00
EB/Streymur
Klaksvik
10:00
AB Argir
NSI Runavik
10:00
Skala
TB Tvoroyri
10:00
Vikingur Gota
Taiwan Premier League
Tainan City
04:00
Taipower
Tatung F.C.
04:00
Taicheng Lions
Hang Yuen
04:00
Taichung Futuro
Ming Chuan
04:00
Hasus Tsu
K League 2
Ansan Greeners
00:30
Daejon Citizen
Gyeongnam FC
03:00
Chungnam Asan
Super League
Luzern
10:00
Lausanne-Sport
FC Vaduz
10:00
St Gallen
Servette FC
10:00
Basel
Scottish Premiership
Motherwell
07:00
Rangers
Celtic
10:00
Hibernian
Ross County
10:00
Aberdeen
Second Division B
Lommel United
10:00
Deinze
1st League
Jablonec
09:30
Opava
Pardubice
09:30
Slovan Liberec
Plzen
09:30
Zbrojovka Brno
Pribram
12:00
Sparta Praha
Premier league
Arsenal Tula
07:00
Rostov
Akhmat Grozny
09:30
Ural
CSKA Moscow
12:00
Lokomotiv Moscow
Rotor Volgograd
12:00
Rubin
Serie A
Vasco da Gama
10:00
Red Bull Bragantino
Palmeiras
15:00
Flamengo
Atletico GO
17:15
Botafogo
Ceara
17:15
Goias
Santos
19:30
Fortaleza
Veikkausliiga
Honka
11:30
Haka
IFK Marieham
11:30
KuPS
Ilves
11:30
TPS
1st Division
Koge
07:30
Viborg
Fredericia
08:00
Silkeborg
Challenge League
FC Chiasso
10:00
Grasshopper
Eliteserien
Aalesund
12:00
Rosenborg
Haugesund
12:00
Odd Ballklubb
Kristiansund BK
12:00
Brann
Mjondalen
12:00
Viking
Stabaek
12:00
Start
Bodo Glimt
14:30
Valerenga
1st Division
Yenisey Krasnoyarsk
06:00
FC Krasnodar 2
Tom Tomsk
06:00
Shinnik Yaroslavl
Irtysh Omsk
07:00
Fakel
Spartak Moscow II
07:00
SKA-Khabarovsk
Chertanovo Moscow
08:00
Torpedo Moscow
Nizhny Novgorod
09:00
FK Akron Togliatti
Gazovik Orenburg
09:00
Baltika
Spartak Vladikavkaz
10:00
Tekstilshchik Ivanovo
Dynamo Bryansk
10:00
FC Volgar
Chayka Peschanokopskoye
11:00
FC Veles Moscow
Neftekhimik
11:00
Krylya Sovetov
2nd League
ФК Бланско
04:15
Viktoria Zizkov
Slovan Varnsdorf
10:30
Dukla Praha
2nd SNL
Smartno
10:00
Fuzinar
Premier League
Neftchi Baku
11:00
Qabala
Serie B
Ponte Preta
19:30
Confianca
Super Lig
Rizespor
06:30
Alanyaspor
Konyaspor
09:00
Besiktas
Sivasspor
09:00
Ankaragucu
Galatasaray
12:00
Fenerbahce
Super League
Aris Thessaloniki
09:00
Pas Giannina
OFI
11:00
Atromitos Athinon
Asteras Tripolis
Post
Apollon Smirnis
AEK Athens
13:30
Lamia
1. Lig
Bandirmaspor
07:00
Samsunspor
Ankaraspor
09:30
Adana Demirspor
Altay
12:00
Eskisehirspor
J. League
Vegalta Sendai
00:00
Cerezo Osaka
Sagan Tosu
03:00
Tokyo
Kashima Antlers
04:00
Oita Trinita
Sanfrecce Hiroshima
05:00
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
06:00
Yokohama Marinos
Shonan Bellmare
06:00
Kawasaki Frontale
Premier
Belshina Bobruisk
08:00
Shakhter Soligorsk
Dinamo Minsk
10:00
Vitebsk
Rukh Brest
12:00
Slutsk
Division Profesional Clausura
Sportivo Luqueño
17:00
Club Nacional
General Diaz
19:30
Club Guarani
Meistriliga
Tallinn Jk Legion
06:00
Tammeka Tartu
Kalju Nomme
06:00
Trans Narva
FCI Levadia Tallinn
08:00
Flora Tallinn
Ekstraklasa
Lech Poznan
Post
Pogon Szczecin
Legia Warszawa
11:30
Slask Wroclaw
Airtricity League
Finn Harps
12:00
Cork City
Dundalk
14:30
Shamrock Rovers
Primera A
Chicó
15:00
Cucuta
Bucaramanga
0:0
Alianza Petrolera
Deportes Tolima
0:0
Cucuta
Deportivo Cali
0:0
Dep. Pasto
Envigado
0:0
Deportivo Pereira
Independiente Medellin
0:0
Chicó
Junior
0:0
Atletico Nacional
Once Caldas
0:0
La Equidad
Patriotas
0:0
America de Cali
Rionegro
0:0
Millonarios
Independiente Santa Fe
0:0
Jaguares
Deportivo Cali
17:00
Alianza Petrolera
Independiente Medellin
19:05
Deportivo Pereira
Independiente Santa Fe
21:10
Millonarios
Primera
Union Espanola
15:00
Universidad de Chile
Allsvenskan
Falkenbergs
08:30
Hammarby
Helsingborg
08:30
Ostersunds FK
Malmo FF
08:30
Hacken
Djurgarden
11:30
Norrkoping
Elfsborg
11:30
IFK Goteborg
Superettan
Sundsvall
08:30
Trelleborg
Umeå FC
11:30
AFC Eskilstuna
1st Liga
LKS Lodz
06:40
Sandecja Nowy Sacz
Puszcza Niepolomice
10:00
Chrobry Glogow
Nemzeti Bajnokság I
Kisvárda F.C.
09:45
MOL Fehérvár FC
Budapest Honved
12:00
Ujpest
Serie C Group A
Remo
17:00
Manaus
Ecuador - First Division
Delfín
16:30
Universidad Católica del Ecuador
Emelec
19:00
Deportivo Cuenca
Serie C Group B
Volta Redonda
14:00
Brusque
Ypiranga
14:30
Ituano
Tombense
15:00
Londrina
Primeira Liga
Farense
10:30
Nacional
Gil Vicente
11:00
Portimonense
Pacos Ferreira
13:30
Sporting CP
Rio Ave
16:00
Guimaraes
Liga I
CFR Cluj
12:00
Chindia Targoviste
CSMS Iasi
14:45
Steaua Bucuresti
Super Liga
Indjija
10:00
Vojvodina
Napredak
10:00
Metalac
Proleter Novi Sad
10:00
Novi Pazar
Partizan Beograd
12:30
Backa
Premier League
Zamalek
14:00
El Gouna FC
Prva Liga
Dinamo Vranje
11:00
Jagodina
Fk Dubocica
11:00
Trayal Kruševac
Fk Imt Beograd
11:00
Borac Cacak
Graficar Beograd
11:00
Zemun
FK Kabel Novi Sad
11:00
Radnicki 1923
Radnicki Pirot
11:00
Žarkovo
Radnicki Sremska Mitrovica
11:00
Fk Loznica
Sloga Kraljevo
11:00
Kolubara
Zeleznicar Pancevo
11:00
Buducnost Dobanovci
Liga Nacional
Antigua
13:00
Xelaju
Guastatoya
17:00
Cobán Imperial
Honduras Liga Nacional Apertura
Real C.D. España
21:00
CD Olimpia
1 HNL
Hajduk Split
13:05
NK Varazdin
Premier League
FK Lviv
07:00
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
10:00
Olimpik Donetsk
Desna Chernihiv
12:30
Rukh Lviv
Kolos Kovalivka
12:30
Ingulets
Super Liga
Dunajska Streda
12:00
AS Trencin
1st SNL
NK Celje
09:45
NK Bravo
Luka Koper
12:00
Mura
Olimpija Ljubljana
14:15
NK Domzale
Virsliga
Jelgava
07:00
BFC Daugavpils
Ventspils
08:00
Tukums 2000
Spartaks Jurmala
09:00
Riga
Valmieras
10:00
Rigas FS
A Lyga
Banga Gargždai
08:00
Kauno Zalgiris
Zalgiris Vilnius
10:00
FK Panevezys
Suduva Marijampole
12:00
FK Riteriai
Regionalliga Northeast
Berliner
07:30
Bischofswerdaer
Dynamo Berlin
07:30
Optik Rathenow
Hertha Berlin II
07:30
Chemnitzer
Lokomotive Leipzig
07:30
Energie Cottbus
Union Furstenwalde
07:30
Altglienicke
Regionalliga Southwest
Freiburg II
Post
Bahlinger SC
Regionalliga West
Borussia Dortmund II
08:00
Bonner
Regionalliga North Group - North
Hamburger SV II
07:00
Heider SV
FC St. Pauli II
08:00
SV Droctersen-Assel
Holstein Kiel II
09:00
Teutonia Ottensen
Luneburger
09:00
Altona 93
Regionalliga North Group - South
TSV Havelse
08:00
Jeddeloh
Cymru Premier
Caernarfon
09:30
The New Saints
Haverfordwest County
09:30
Connah's Quay
Tajikistan Vysshaya Liga
Cska Pamir
07:00
Istiklol Dushanbe
Dushanbe 83
07:00
Lokomotiv Pamir
Khatlon
07:00
Khujand
Primera B
Deportes Puerto Montt
10:00
Cobreloa
Deportes Valdivia
11:00
Magallanes
Union San Felipe
12:30
San Luis
Deportes Melipilla
12:30
Nublense
Rangers de Talca
12:30
San Marcos de Arica
Liga II
Metaloglobus Bucuresti
05:00
Universitatea Cluj
1st League
APOEL
13:30
Doxa Katokopias
Ethnikos Achnas
13:30
Anorthosis
Premier League
Okzhetpes
06:00
Kairat Almaty
Astana
08:15
Zhetysu
North Macedonia Prva Liga
Akademija Pandev
09:00
Sileks
Renova
09:00
Makedonija G. P.
FC Struga
09:00
Shkupi 1927
Pelister
09:00
Shkendija Tetovo
Vardar Skopje
09:00
FK Belasica
Telekom 1st CFL
Decic
14:00
Sutjeska
Iskra Danilovgrad
14:00
Petrovac
FK Jezero
14:00
OFK Titograd Podgorica
Rudar Pljevlja
14:00
Buducnost Podgorica
Zeta
14:00
FC Podgorica
2nd League
Berane
11:00
Ibar
Bokelj
11:00
Drezga
Grbalj
11:00
Igalo
KOM
11:00
Arsenal Tivat
Mornar Bar
11:00
Jedinstvo B. Polje
Nemzeti Bajnokság II
Gyirmot SE
08:15
Vasas
Budaörs
10:00
Soroksar
Szentlőrinc
10:00
Nyiregyhaza
Békéscsaba
11:00
Kazincbarcika
Csákvár
11:00
Gyоri ETO
Siofok
11:00
Kaposvar
Szeged-Csanád
11:00
Debreceni EAC
Szolnoki MÁV FC
11:00
Ajka
Szombathelyi Haladas
11:00
Dorogi FC
Urvalsdeild
Hafnarfjordur
10:00
Fjolnir
Akraness
10:00
Vikingur Reykjavik
KR Reykiavik
10:00
Fylkir
Grotta
12:15
Akureyri
HK Kopavogs
15:15
Stjarnan
Valur
15:15
Breidablik
Russian Professional Football League Group 1
Tuapse
08:00
Legion Dynamo
Mashuk-KMV
09:00
SKA Rostov
Dynamo Stavropol
10:00
FC Biolog-Novokubansk
Inter Cherkessk
10:00
FC Krasnodar 3
Taganrog
10:00
Druzhba Maykop
Pfc Kuban
11:00
Kuban Holding
Russian Professional Football League Group 2
Chita
02:00
Leningradets
Zenit Irkutsk
02:00
Dinamo Moscow 2
Luki-Energiya Velikiye Luki
06:00
Kolomna
Tver Fc
07:30
Zvezda St Petersburg
Dolgoprudny
09:00
Zenit St. Petersburg II
Smolensk
09:00
Znamya Truda
Torpedo Vladimir
09:00
Kazanka Moscow
Russian Professional Football League Group 3
Sakhalin
02:00
Znamya Noginsk
FC Kaluga
07:00
Sokol Saratov
Metallurg Lipetsk
08:00
Fk Khimik-Arsenal
FC Salyut Belgorod
08:00
Khimki 2
Strogino Moscow
08:30
Kvant Obninsk
Fakel-M Voronezh
10:00
Metallurg Vidnoe
Saturn Ramenskoye
10:00
Avangard Kursk
Russian Professional Football League Group 4
Ural 2
05:00
FC Tyumen
Chelyabinsk
06:00
Zvezda Perm
Nosta
07:00
Volna Nizhny Novgorod Oblast
Lada Dimitrovgrad
08:00
Krylya Sovetov 2
First Professional League
Cherno More Varna
11:45
Arda
Lokomotiv Plovdiv
14:00
CSKA-Sofia
Second Professional League