Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 17.10.2021

Major League Soccer
New York Red Bulls
1:0
New York City
on TV
Vancouver Whitecaps
2:1
Sporting Kansas City
on TV
USL Championship
Sacramento Republic
0:0
Tacoma Defiance
on TV
San Diego Loyals
1:1
New Mexico United
on TV
OKC Energy
0:0
Birmingham Legion
on TV
Los Angeles Galaxy II
5:0
El Paso Locomotive
on TV
USL LEAGUE ONE
Fort Lauderdale Strikers
0:1
North Texas
on TV
Premier league
Everton
0:1
West Ham United
on TV
Newcastle United
2:3
Tottenham Hotspur
on TV
Bundesliga
Bayer Leverkusen
1:5
Bayern Munich
on TV
Augsburg
1:1
Arminia Bielefeld
on TV
La Liga
Rayo Vallecano
2:1
Elche
on TV
Celta Vigo
0:1
Sevilla
on TV
Villarreal
1:2
Osasuna
on TV
Real Madrid
Post
Athletic Club
Granada
Post
Atletico Madrid
Barcelona
3:1
Valencia
on TV
Liga MX - Guard1aes
U.N.A.M. Pumas
1:0
Jurez
on TV
Guadalajara
2:0
Toluca
on TV
First Division A
St.Truiden
2:2
Anderlecht
Beerschot
0:1
Mechelen
Sporting Charleroi
2:0
Genk
Gent
2:0
Eupen
Bundesliga
WSG Swarovski Tirol
2:2
Hartberg
LASK Linz
0:1
Wolfsberger AC
Sturm Graz
1:0
Ried
Superliga
Atletico Tucuman
4:3
Argentinos Juniors
on TV
Colon Santa Fe
1:0
Talleres Cordoba
on TV
Aldosivi
1:0
Independiente
on TV
River Plate
3:1
San Lorenzo
on TV
Liga De Expansion MX
CD Tepatitlan De Morelos
0:3
Cimarrones de Sonora
on TV
Usa National Independent Soccer Association
Michigan Stars
3:1
Chattanooga
2nd Bundesliga
Dynamo Dresden
0:1
FC Nurnberg
SV Darmstadt 98
3:0
Werder Bremen
Hansa Rostock
1:1
SV Sandhausen
Championship
Swansea City
3:0
Cardiff City
on TV
Serie A
Cagliari
3:1
Sampdoria
on TV
Empoli
1:4
Atalanta
on TV
Genoa
2:2
Sassuolo
on TV
Udinese
1:1
Bologna
on TV
Napoli
1:0
Torino
on TV
Juventus
1:0
Roma
on TV
Ligue 1
Troyes
1:0
Nice
on TV
Strasbourg
5:1
Saint-Etienne
on TV
Metz
0:3
Rennes
on TV
Brest
1:1
Reims
on TV
Bordeaux
1:1
Nantes
on TV
Montpellier
1:0
Lens
on TV
Marseille
4:1
Lorient
on TV
Serie B
Cremonese
1:1
Benevento
Parma
0:0
Monza
on TV
Cittadella
0:0
SPAL
Segunda Division
UD Ibiza
0:2
Mirandes
Leganes
0:2
Valladolid
Burgos CF
1:1
Lugo
Real Sociedad II
1:1
Oviedo
S. D. Ponferradina
0:0
Fuenlabrada
Seria C Group
Pro Patria
0:0
Sudtirol
Triestina
1:0
Fiorenzuola
Padova
2:1
Trento
Pergolettese
1:0
Albinoleffe
Piacenza
1:2
Pro Sesto
Giana Erminio
1:1
Virtus Verona
Feralpisalo
5:1
Legnago Salus
Mantova
1:1
Lecco
Juventus U23
2:1
Seregno
Seria C Girone C
Fidelis Andria
1:1
Avellino
Juve Stabia
2:3
Picerno
Foggia
1:0
Monopoli
Vibonese
2:0
Latina
Turris
3:0
Palermo
Virtus Francavilla
1:1
Catania
Campobasso
1:3
Bari 1908
Monterosi
1:0
Paganese
Catanzaro
3:0
Taranto
Potenza
2:3
A.C.R. Messina
Primera B Clausura
Atletico FC
2:1
Boca Juniors de Cali
Eredivisie
Az Alkmaar
5:1
Utrecht
on TV
Sparta Rotterdam
1:1
Groningen
NEC Nijmegen
0:1
Vitesse
Twente
1:1
Willem II
ALKA Superliga
Nordsjaelland
2:2
Midtjylland
Odense
1:2
Randers
Brondby
3:2
Vejle
Sonderjyske
1:1
Copenhagen
Erste Liga
FC Blau-Weiss Linz
3:1
Austria Wien II
Costa Rica Primera Division Apertura
Municipal Grecia
1:1
Deportivo Saprissa
Jicaral Sercoba
0:4
San Carlos
Guanacasteca
1:3
Santos de Guapiles
Guadalupe F.C.
0:1
Pérez Zeledón
Esiliiga
FCI Levadia II
3:2
Pärnu Jalgpalliklubi
Tartu Welco Elekter
2:3
FC Nomme United
Albania Superliga
Partizani
1:1
Kukesi
Teuta Durrës
2:3
KF Tirana
Armenian Premier League
FC Ararat-Armenia
3:0
Ararat Yerevan
Bkma
2:0
Noravank
Copa Portugal
Varzim
3:2
Pen
Maritimo
Vitoria Setubal
0:2
Vizela
Felgueiras 1932
0:1
Estoril
Aguias do Moradal
0:3
Pacos Ferreira
Condeixa
0:5
Gil Vicente
Feirense
3:1
AET
Nacional
Benfica Castelo Branco
1:2
Penafiel
Leca
2:1
Pen
Arouca
Torreense
3:1
Pen
AD Fafe
Alverca
4:1
Anadia FC
Cinfaes
0:4
Farense
UFC Moitense
0:5
SC Braga
Serpa
7:6
Pen
Sporting Covilha
AD Castro Daire
1:4
Pen
Olhanense
Mafra
3:0
Uniao 1919
Oliveirense
4:5
Pen
Portimonense
Rio Ave
4:0
Boavista
3rd Liga
Türkgücü-Ataspor München
1:0
Wehen Wiesbaden
Viktoria Koln
1:1
Wurzburger Kickers
FFA Cup
Adelaide Olympic FC
0:1
Adelaide United
TFF 2. LIG White Group
Kirklarelispor
1:1
Amedspor
Kırşehir Belediyespor
2:1
Tarsus İdman Yurdu
Uşakspor
0:1
Isparta 32 Spor
Nazilli Belediyespor
1:1
24 Erzincanspor
Sanliurfaspor
0:0
Kastamonuspor
Eskisehirspor
0:4
Bucaspor
Karacabey
1:2
Zonguldak Kömürspor
2.Lig Red Group
Sivas Belediyespor
0:0
BB Bodrumspor
Ergene Velimese Spor
2:1
Inegolspor
Turgutluspor
4:3
Ankaraspor
Kahramanmarasspor AS
0:3
Van Spor
Bayburt Özel İdarespor
1:2
Yeni Çorumspor
Sakaryaspor
0:0
Hekimoğlu Trabzon
Serik Belediyespor
1:0
Somaspor
Diyarbekirspor
3:0
Niğde Anadolu FK
Afjet Afyonspor
1:0
Adıyamanspor
Faroe Islands Premier League
Vikingur Gota
3:2
If Fuglafjordur
NSI Runavik
2:0
07 Vestur
K League 2
Bucheon FC 1995
0:1
Sangju Sangmu
Jeonnam Dragons
2:0
Busan IPark
FC Anyang
2:1
Seoul E-Land
Super League
Lausanne-Sport
3:1
Grasshopper
Sion
0:1
Basel
St Gallen
2:1
Servette FC
Second Division B
Lommel United
3:0
Royal Excel Mouscron
RWD Molenbeek
1:2
Westerlo
1st League
Sigma Olomouc
2:0
Karvina
Teplice
0:1
Plzen
Zlin
2:3
Hradec Kralove
Pardubice
2:4
Sparta Praha
Premier league
Ural
0:1
CSKA Moscow
Khimki
2:0
Akhmat Grozny
Krylya Sovetov
2:0
Nizhny Novgorod
Krasnodar
1:1
FC Ufa
Serie A
Palmeiras
1:0
Internacional
on TV
Atletico Paranaense
0:1
Fluminense
on TV
Gremio
3:2
Juventude
on TV
Atletico GO
2:1
Atlético Mineiro
on TV
Ceara
2:2
Red Bull Bragantino
on TV
Flamengo
0:0
Cuiaba
on TV
Sport Club do Recife
0:0
Santos
on TV
1st Division
Lyngby
1:1
Hobro
Horsens
1:1
Hjorring
Eliteserien
Sandefjord
0:0
Odd Ballklubb
Stromsgodset
0:1
Viking
Brann
1:1
Stabaek
Bodo Glimt
2:1
Sarpsborg
Haugesund
7:0
Mjondalen
Rosenborg
2:2
Valerenga
1. Division
Aalesund
3:0
Sogndal
Ykkonen
Klubi-04
2:0
Mikkelin Palloilijat
1st Division
Tom Tomsk
1:0
SKA-Khabarovsk
Dolgoprudny
0:0
Gazovik Orenburg
Yenisey Krasnoyarsk
2:0
FC Krasnodar 2
FC Veles Moscow
3:5
Torpedo Moscow
Spartak Moscow II
1:1
Rotor Volgograd
FC Volgar
0:2
Fakel
Metallurg Lipetsk
0:4
Baltika Bfu Kaliningrad
Tekstilshchik Ivanovo
2:2
FK Akron Togliatti
SKA-Khabarovsk
Post
Chayka Peschanokopskoye
Alania Vladikavkaz
2:3
Neftekhimik
Pfc Kuban
1:0
FC KAMAZ Naberezhnye Chelny
Indonesia Liga 1
PSM Makassar
2:1
Bali United Pusam
Persija Jakarta
0:1
Arema
Persikabo 1973
3:0
Pusamania Borneo
2nd League
Viktoria Zizkov
1:2
MFK Chrudim
Sparta Praha II
4:0
FK Fotbal Třinec
Mas Taborsko
0:2
Lisen
Slovan Varnsdorf
1:3
Dukla Praha
AFC Champions League 1/2 Finals
Pohang Steelers
3:0
Nagoya Grampus
Jeonbuk
2:3
AET
Ulsan Hyundai
Premier League
Sumqayıt
1:1
Neftchi Baku
Sabah fc
1:2
Qarabag
Liga 1 Movistar - Clausura
Melgar
6:0
Universidad San Martin
on TV
Alianza Universidad
1:1
Cienciano
Sporting Cristal
1:0
Ayacucho Fc
on TV
Super Lig
Kasimpasa
1:2
Goztepe
Altay
0:1
Fatih Karagumruk
Galatasaray
1:0
Konyaspor
on TV
Trabzonspor
3:1
Fenerbahce
on TV
Super League
PAOK
4:4
Volos N.F.C.
Panetolikos
1:2
OFI
AEK Athens
3:0
Atromitos Athinon
Pas Giannina
1:2
Olympiakos Piraeus
1. Lig
Keciorengucu
0:1
Kocaelispor
Manisa Büyükşehir Belediyesi
0:3
Adanaspor
Erzurum BB
6:2
Altinordu
Bursaspor
3:1
Boluspor
J. League
Oita Trinita
2:0
Vegalta Sendai
Premier
FC Minsk
0:0
Gomel
Rukh Brest
1:3
Dinamo Minsk
FC Energetik-BGU Minsk
0:0
Dinamo Brest
Shakhter Soligorsk
3:1
Torpedo Zhodino
Division Profesional Clausura
Sol de America
0:4
Libertad
Guairena
0:2
Club Olimpia
Meistriliga
Kuressaare
0:2
Tallinn Jk Legion
Paide Linnameeskond
1:1
Flora Tallinn
Kalju Nomme
0:0
FCI Levadia Tallinn
Canadian Premier League
York United Fc
1:1
FC Edmonton
on TV
Cavalry Fc
0:0
Hfx Wanderers
on TV
Ekstraklasa
Wisla Plock
1:0
Pogon Szczecin
Cracovia Krakow
2:0
Warta Poznan
Legia Warszawa
0:1
Lech Poznan
Primera A
Dep. Pasto
1:0
Quindio
Alianza Petrolera
2:0
Bucaramanga
Independiente Santa Fe
0:2
Millonarios
on TV
Junior
2:1
Jaguares
on TV
Allsvenskan
Mjallby
4:0
Kalmar
Hammarby
1:0
AIK
on TV
Varbergs
Post
Sirius
IFK Goteborg
2:0
Orebro
Superettan
Norrby
2:3
Brage
Nemzeti Bajnokság I
Kisvárda F.C.
0:0
Ujpest
MeMezokovesd-Zori
1:0
Debrecen VSC
Ecuador - First Division
Mushuc Runa
0:1
Técnico Universitario
Deportivo Cuenca
3:1
9 de Octubre
Delfín
4:1
Barcelona Guayaquil
on TV
Argentina - Primera Nacional
Almirante Brown
1:0
Deportivo Maipu
Guillermo Brown
1:1
Instituto Córdoba
San Martin de San Juan
4:0
Tristan Suarez
Independiente Rivadavia
2:2
All Boys
Chacarita Juniors
1:3
Quilmes
Nueva Chicago
1:2
Agropecuario
Liga I
FC Arges Pitesti
2:1
Farul Constanța
UTA Arad
1:0
Craiova 1948
Rapid Bucuresti
2:0
CFR Cluj
Super Liga
Partizan Beograd
2:0
Radnik Surdulica
Proleter Novi Sad
1:0
Backa Topola
Ligue I Group A
Tataouine
2:1
CA Bizertin
Prva Liga
FK Kabel Novi Sad
1:1
Fk Loznica
Backa
1:1
Radnicki Sremska Mitrovica
FC Zlatibor
2:0
Graficar Beograd
Guatemala Liga Nacional
Cobán Imperial
2:0
Nueva Concepcion
Malacateco
1:0
C.S.D. Municipal
Comunicaciones Guatemala
0:0
Deportivo Achuapa
Guastatoya
3:0
Xelaju
Honduras Liga Nacional Apertura
C.D. Real Sociedad
2:1
CD Victoria
F.C. Motagua
2:1
C.D. Marathón
Belarusian First League
Lokomotiv Gomel
2:1
Orsha
Shakhter-2 Pietrykaw
2:0
Lida
Dnyapro Mogilev
3:1
Volna Pinsk
Qatar Stars League
Al Khor
2:2
Al-Ahli Doha
Al Sadd
6:4
Al-Gharafa
Al-Duhail
3:0
Al Rayyan
1 HNL
Slaven Belupo
0:2
NK Osijek
Sibenik
2:0
Hajduk Split
Premier League
FC Mynai
0:0
Desna Chernihiv
Ingulets
Post
Rukh Lviv
FC Oleksandriya
1:2
Vorskla Poltava
Super Liga
Spartak Trnava
0:2
Slovan Bratislava
Slovenian 1st SNL
NK Domzale
2:3
Luka Koper
Olimpija Ljubljana
1:0
NK Tabor Sežana
Virsliga
Ventspils
0:0
Spartaks Jurmala
Riga
1:1
Metta
2 NHL
Croatia Zmijavci
1:0
Rudes Zagreb
BSK Bijelo Brdo
2:0
Dugopolje
Dinamo Zagreb II
2:1
Radnik Sesvete
A Lyga
Banga Gargždai
2:1
FK Panevezys
First League
Hirnyk-Sport Komsomolsk
1:1
Volyn Lutsk
FC Alians Lypova Dolyna
2:3
Uzhhorod
Regionalliga Bayern
TSV Buchbach
1:0
1860 Rosenheim
Regionalliga Northeast
Tennis Borussia Berlin
0:1
BSG Chemie Leipzig
Berliner
2:1
Lichtenberg 47
Eilenburg
3:1
FC Germania Halberstadt
Regionalliga Southwest
TSG Balingen
1:6
Kickers Offenbach
VfR Aalen
1:4
SV Elversberg
Sonnenhof Großaspach
1:1
VfB Stuttgart II
K League 1
Gangwon Fc
2:1
Gwangju
Regionalliga North Group - North
Altona 93
0:3
Holstein Kiel II
Regionalliga North Group - South
Hannover 96 II
2:0
Jeddeloh
VfV Hildesheim
1:1
Luneburger
Hannoverscher SC
2:1
Schwarz-Weiss-Rehden
Primera División
Villa Espanola
2:2
Montevideo Wanderers
Cerro Largo
1:0
Progreso
Deportivo Maldonado
1:0
Penarol
on TV
Cerrito
2:4
Fenix
Primera division Apertura
11 Deportivo
2:2
Jocoro
C.D. FAS
0:1
Asuila
Alianza
4:0
CD Platense Municipal
Bolivia Primera División
Aurora
1:2
Real Tomayapo
Blooming
3:1
Real Santa Cruz
Primera B
Lautaro De buin
0:0
Magallanes
Liga II
FC Brasov
0:4
Petrolul Ploiesti
1st League
Omonia Nicosia
1:0
Apollon Limassol
AEL Limassol
2:1
Anorthosis
Israeli Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0:1
Hapoel Hadera
Hapoel Beer Sheva
1:0
Maccabi Petah Tikva
Premier League
Zhetysu
1:2
Taraz
FC Kyzyl-Zhar SK
0:2
Tobol Kostanay
Astana
2:0
Kaysar
Premier League
Moroka Swallows
1:1
Stellenbosch FC
Morocco Botola
Youssoufia Berrechid
2:0
Chabab Mohammedia
Rabat
0:0
Hassania Agadir
Montenegro Telekom 1st CFL
Iskra Danilovgrad
1:0
Rudar Pljevlja
Mornar Bar
0:3
Buducnost Podgorica
2nd League
KOM
0:1
Jedinstvo B. Polje
Berane
0:1
Grbalj
Cetinje
0:1
Mladost Donja Gorica
OFK Titograd Podgorica
0:3
Igalo
Arsenal Tivat
0:0
Bokelj
Nemzeti Bajnokság II
Soroksar
1:0
Szombathelyi Haladas
Budaörs
1:1
Szentlőrinc
Siofok
2:2
Békéscsaba
Kecskemti
0:0
Nyiregyhaza
Diosgyori
2:0
Dorogi FC
Csákvár
3:1
Szeged-Csanád
Szolnoki MÁV FC
0:2
Gyri ETO
Pécsi MFC
3:1
Budafoki MTE
Primera División RFEF Group 1
Tudelano
0:1
Racing Ferrol
Internacional de Madrid
2:2
Logrones
Rayo Majadahonda
0:0
Celta Vigo II
Valladolid II
3:1
Athletic Club II
Badajoz
0:1
Racing Santander
Talavera de La Reina
1:1
Unionistas de Salamanca
Primera División RFEF Group 2
Llagostera
1:2
Atlético Baleares
Linense
1:0
UE Cornellà
Sevilla Atletico
0:1
Albacete
J2 League
Fagiano Okayama
3:0
Matsumoto Yamaga
JEF United Chiba
2:1
Omiya Ardija
Zweigen Kanazawa
1:2
Ventforet Kofu
Renofa Yamaguchi
2:2
Mito HollyHock
Tochigi Sc
1:1
Jubilo Iwata
Thespakusatsu Gunma
1:1
Kyoto Sanga
Venezuela Primera division grupo central
Academia Puerto Cabello
3:0
Carabobo FC
Argentina - Division 3 Clausura
Talleres Remedios
2:2
Villa San Carlos
Canuelas
1:1
Los Andes
Saudi Professional League
Al Fateh
3:0
Al-Taawon
Al Hazem
0:0
Al Faisaly
Dhamk
1:1
Al-Ittihad Club Jeddah
Al-Hilal Riyadh
Post
Al-Nassr Riyadh
Brazil Serie C - Group D
Manaus
1:1
Ypiranga
Thailand Thai League 1
Police Tero
2:2
Ratchaburi
Bangkok United
1:0
Chonburi
Chiangrai United
0:1
Muangthong United
Buriram United
2:0
Nakhon Ratchasima
Russian Professional Football League Group 1
Dynamo Stavropol
1:1
Chernomorets Novorossiysk
Kuban Holding
0:1
Chayka Peschanokopskoye
FC Makhachkala
2:1
Mashuk-KMV
SKA Rostov
1:0
Yessentuki
Taganrog
0:0
Spartak Nalchik
Rotor Volgograd 2
1:0
Legion Dynamo
Russian Professional Football League Group 4
Dynamo Barnaul
1:1
Irtysh Omsk
Torpedo Miass
0:1
Chelyabinsk
Lada Toljatti
0:2
FC Tyumen
Orenburg 2
2:2
Zenit-Izhevsk
Amkar
2:0
Nosta
Volga Ulyanovsk
1:0
Spartak Tuymazy
Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck
2:1
Jeunesse Esch
Victoria Rosport
5:1
Wiltz
FC Differdange 03
3:2
F91 Dudelange
Una Strassen
4:1
Rodange 91
CS Fola Esch
2:1
R Hamm Benfica
US Mondorf Les Bains
0:3
US Hostert
Swift Hesperange
1:1
Progres Niederkorn
Union Titus Pétange
4:2
Racing FC Union Luxembourg
Cyprus Division 2
Asil Lisis
1:3
Ayia Napa FC
Achyronas Liopetri FC
1:1
Omonia Aradippou
First Professional League
Cherno More Varna
1:1
Slavia Sofia
CSKA-Sofia
3:2
Botev Plovdiv
Premier League 2 Division 2
Middlesbrough U23
1:2
West Bromwich U23
Japan J3 League
Kataller Toyama
1:0
Kamatamare Sanuki
Vanraure Hachinohe
1:1
Fukushima United
Gainare Tottori
1:2
Yscc
Tegevajaro Miyazaki
3:2
Kagoshima United
Nagano Parceiro
1:3
Fujieda Myfc
Fc Gifu
2:2
Grulla Morioka
Poland II liga
LKS Lodz
1:0
Arka Gdynia
Slask Wroclaw II
2:5
Radunia Stezyca
Denmark 2. Division
Naestved
6:3
B 93 Kopenhagen
AB Gladsaxe
2:2
Middelfart
Third league - South-East
Sayana Haskovo
5:0
Sokol Markovo
Third league - North-East
Chernolomets 04
3:0
Botev Novi Pazar
Ustrem Donchevo
Post
Sportist Gen.Toshevo
National Division
Dinamo-auto Tiraspol
1:3
Milsami Orhei
Zimbru Chisinau
0:1
Petrocub
Bosnia and Herzegovina Premijer Liga
Siroki Brijeg
2:1
Rudar Prijedor
Sarajevo
1:0
Posusje
Northwest
Spartak Pleven
4:0
Levski 2007
South-West
Botev Ihtiman
2:1
Slivnishki geroi
Premier league Malta
Sliema Wanderers
0:3
Hibernians
Valletta
3:1
Sirens
St Lucia
2:2
Mosta Fc
Uzbekistan Super League
Lokomotiv Tashkent
2:2
FK Andijan
Navbahor Namangan
2:1
FC Bunyodkor
Panama Clausura
Herrera Fc
1:1
Alianza Fc
Plaza Amador
4:0
Independiente F.C.
Tanzania Premier League
Mbeya Kwanza
0:0
Dodoma Jiji
Ruvu Shooting
1:0
Coastal Union
Campionato Primavera 1
Cagliari (U19)
0:1
Sassuolo (U19)
Verona (U19)
0:3
Fiorentina (U19)
18+
The app contains odds information. We call for responsible and reasonable betting..