Mobile app:
download from googleplay
download from appstore

Livescores and fixtures | Soccer on 19.09.2020

Major League Soccer
Sporting Kansas City
2:3
FC Dallas
on TV
Atlanta United
Post
Chicago Fire
New England Revolution
0:0
New York City
on TV
New York Red Bulls
0:1
Cincinnati
on TV
Vancouver Whitecaps
Post
Houston Dynamo
Atlanta United
1:2
Inter Miami
on TV
Orlando City
4:1
Chicago Fire
on TV
Columbus Crew
2:0
Nashville SC
on TV
DC United
2:2
Toronto FC
on TV
Columbus Crew
Post
New York Red Bulls
Inter Miami
Post
Montreal Impact
Minnesota United
Post
New England Revolution
Houston Dynamo
2:2
Minnesota United
on TV
Portland Timbers
Post
Toronto FC
Real Salt Lake
1:2
Vancouver Whitecaps
on TV
San Jose Earthquakes
1:6
Portland Timbers
on TV
Los Angeles Galaxy
0:2
Colorado Rapids
on TV
United Soccer League
Colorado Springs Switchbacks
2:1
New Mexico United
on TV
Loudoun United
0:1
Pittsburgh Riverhounds
on TV
North Carolina FC
0:1
Charlotte Independens
on TV
Louisville City FC
4:1
Memphis 901 FC
on TV
Saint Louis
3:2
Sporting Kansas City 2
on TV
Rio Grande Valley
Post
FC Tulsa
on TV
San Antonio
2:0
OKC Energy
on TV
El Paso Locomotive
1:0
Real Monarchs SLC
on TV
Phoenix Rising
2:3
San Diego Loyals
on TV
USL LEAGUE ONE
Chattanooga Red Wolves Sc
0:1
Greenville Triumph Sc
on TV
Richmond Kickers
Post
Orlando City II
on TV
Fort Lauderdale Strikers
1:2
South Georgia Tormenta
Union Omaha
0:2
New England Revolution Ii
on TV
North Texas
1:1
Fc Tucson
on TV
Premier league
Everton
5:2
West Bromwich Albion
Leeds United
4:3
Fulham
Manchester United
1:3
Crystal Palace
on TV
Arsenal
2:1
West Ham United
on TV
Bundesliga
Eintracht Frankfurt
1:1
Arminia Bielefeld
on TV
FC Koln
2:3
1899 Hoffenheim
on TV
Union Berlin
1:3
Augsburg
on TV
VfB Stuttgart
2:3
SC Freiburg
Werder Bremen
1:4
Hertha Berlin
on TV
Borussia Dortmund
3:0
Borussia Monchengladbach
on TV
Championship
Nottingham Forest
0:2
Cardiff City
on TV
Blackburn Rovers
5:0
Wycombe Wanderers
Brentford
3:0
Huddersfield
Luton Town
2:1
Derby
Middlesbrough
1:1
AFC Bournemouth
Norwich
2:2
Preston North End
Reading
2:0
Barnsley
Rotherham United
0:1
Millwall
Sheffield Wednesday
0:0
Watford
Swansea City
0:0
Birmingham City
on TV
League One
Milton Keynes Dons
1:2
Lincoln City
Oxford United
0:2
Sunderland
Peterborough
2:1
Fleetwood Town
Shrewsbury Town
1:2
Northampton Town
Wigan Athletic
2:3
Gillingham
AFC Wimbledon
4:4
Plymouth Argyle
Blackpool
2:0
Swindon Town
Bristol Rovers
0:2
Ipswich
Burton Albion
2:1
Accrington
Charlton Athletic
1:3
Doncaster Rovers
Hull City
1:0
Crewe Alexandra
League Two
Carlisle United
2:0
Southend
Colchester United
2:0
Bolton Wanderers
Crawley Town
1:0
Scunthorpe
Exeter
0:2
Port Vale
Forest Green Rovers
2:2
Bradford
Grimsby
0:4
Salford City
Harrogate Town
2:2
Walsall
Leyton Orient
2:2
Mansfield
Morecambe
0:5
Cambridge United
Newport County
2:1
Barrow
Stevenage
3:0
Oldham
Tranmere Rovers
0:3
Cheltenham Town
Bundesliga
Red Bull Salzburg
4:1
SCR Altach
Sturm Graz
1:1
Rapid Wien
WSG Swarovski Tirol
1:1
LASK Linz
La Liga
Villarreal
2:1
Eibar
on TV
Getafe
1:0
Osasuna
on TV
Celta Vigo
2:1
Valencia
on TV
First Division A
Oostende
3:1
OH Leuven
Royal Excel Mouscron
0:1
Gent
Waasland-Beveren
2:4
Anderlecht
Liga MX - Guard1aes
Atlas
0:1
Pachuca
on TV
UANL Tigres
3:0
Club Queretaro
on TV
Club America
1:0
Guadalajara
on TV
Liga De Expansion MX Apertura
Club Atlante
3:0
Venados
on TV
2nd Bundesliga
Wurzburger Kickers
0:3
Erzgebirge Aue
Hannover 96
2:0
Karlsruher SC
SV Sandhausen
3:2
SV Darmstadt 98
Serie A
Fiorentina
1:0
Torino
on TV
Verona
3:0
Roma
on TV
Ligue 1
Lens
2:1
Bordeaux
Rennes
2:1
AS Monaco
on TV
Ligue 2
Clermont Foot 63
1:1
Toulouse
Caen
0:0
Chambly Oise
Chateauroux
0:0
Amiens
Dunkerque
1:0
Valenciennes
Grenoble Foot 38
2:0
Ajaccio
Le Havre
0:1
Chamois Niortais
FC Paris
0:2
Nancy
Pau
0:1
Guingamp
Sochaux
2:2
Rodez
Segunda Division
Mirandes
1:1
Oviedo
Alcorcon
2:0
Tenerife
Castellón
0:1
Malaga
Rayo Vallecano
2:1
Sabadell
Primera B PB Apertura
Bogota FC
2:1
Unión Magdalena
Leones FC
1:2
Valledupar
Real Cartagena
0:1
Orsomarso
Cortulua
6:0
Atletico FC
Primera B Clausura
Llaneros
Post
Huila
Orsomarso
Post
Bogota FC
Quindio
Post
Fortaleza FC
Tigres
Post
Real Cartagena
Unión Magdalena
Post
Leones FC
Valledupar
Post
Cortulua
Barranquilla Fútbol Club
Post
Atletico FC
Boca Juniors de Cali
Post
Real San Andrés
Eredivisie
Az Alkmaar
1:1
PEC Zwolle
on TV
Vitesse
2:0
Sparta Rotterdam
PSV
2:1
Emmen
on TV
Fortuna Sittard
1:3
Heerenveen
ALKA Superliga
Midtjylland
1:0
Lyngby
Erste Liga
SV Horn
2:4
Liefering
Eerste Divisie
TOP Oss
2:2
Cambuur
League 1
Beijing Sport University
0:1
Beijing Renhe F.C.
Heilongjiang Lava Spring
0:0
Kunshan F.C.
Shaanxi Changan
1:1
Hangzhou Greentown
Chinese FA Cup
Tianjin Teda
2:0
Shijiazhuang Ever Bright
Wuhan Zall F.C.
4:3
Pen
Hebei China Fortune
Beijing Guoan
2:1
Qingdao Huanghai F.C.
Shanghai SIPG
3:2
Chongqing Lifan
Costa Rica Primera Division Apertura
Sporting San Jose
1:2
Deportivo Saprissa
Santos de Guapiles
1:4
Pérez Zeledón
C.S. Herediano
3:1
Guadalupe F.C.
LigaPro
Casa Pia A.C.
0:6
Benfica B
Arouca
0:0
Leixoes
Mafra
1:0
Viseu
FC Porto B
4:1
Vizela
Sporting Covilha
1:3
Cova De Piedade
3rd Liga
SV Meppen
1:3
TSV 1860 Munich
Wehen Wiesbaden
0:0
Verl
Lubeck
1:1
Saarbrucken
Bayern Munchen II
2:2
Türkgücü-Ataspor München
FSV Zwickau
2:1
Unterhaching
Hansa Rostock
3:1
MSV Duisburg
Faroe Islands Premier League
TB Tvoroyri
0:0
Klaksvik
NSI Runavik
4:1
EB/Streymur
K League 2
Daejon Citizen
1:2
Seoul E-Land
Bucheon FC 1995
0:2
Jeju United
Gyeongnam FC
1:2
Ansan Greeners
FC Anyang
1:2
Jeonnam Dragons
Super League
Young Boys
2:1
Zurich
FC Lugano
2:1
Luzern
Scottish Premiership
Celtic
3:2
Livingston
Dundee United
2:1
St Mirren
Kilmarnock
2:1
Hamilton Academical
St Johnstone
0:1
Ross County
1st League
Banik Ostrava
3:0
Pardubice
Opava
0:0
Dynamo České Budějovice
Slovacko
Post
Pribram
Bohemians 1905
1:4
Plzen
Premier league
Ural
1:1
Zenit St. Petersburg
Rostov
Post
Rotor Volgograd
Friendlies
Elche
0:0
Atlético Baleares
Real Murcia
2:1
Hercules
Kidderminster
0:4
Wrexham
Montrose
2:2
Dundee
Udinese
0:1
SPAL
Telford
1:3
Notts County
Eastleigh
3:2
Eastbourne Borough
Halifax Town
2:2
Boston Utd
St Albans
0:0
Sutton United
Torquay United
0:2
Chippenham
Padova
2:1
Reggio Audace
Apollon Smirnis
1:0
Olympiacos Volou 1937
Atletico Madrid
4:1
Almeria
Modena
1:6
Venezia
Spezia
5:0
Pistoiese
Empoli
2:0
Vis Pesaro
Numancia
0:2
SD Logrones
Lazio
0:0
Benevento
Inter
7:0
Pisa
Elche
0:1
Barcelona
Real Zaragoza
1:0
Girona
Serie A
Fortaleza
1:0
Internacional
on TV
Red Bull Bragantino
4:2
Ceara
on TV
Atletico GO
3:4
Atlético Mineiro
on TV
Veikkausliiga
HIFK Helsinki
2:2
IFK Marieham
Ilves
1:1
Haka
Inter Turku
0:1
SJK
1st Division
Kolding IF
2:4
Koge
Silkeborg
3:1
Esbjerg
Viborg
3:1
Skive
Challenge League
Kriens
3:1
Neuchatel Xamax
Schaffhausen
5:2
FC Chiasso
Aarau
1:3
FC Wil
Eliteserien
Valerenga
2:1
Molde
Sarpsborg
2:0
Mjondalen
1st Division
SKA-Khabarovsk
0:0
Baltika
Tom Tomsk
1:3
FC Volgar
Chertanovo Moscow
0:3
Fakel
Yenisey Krasnoyarsk
Post
Torpedo Moscow
Spartak Moscow II
2:1
FC Veles Moscow
Nizhny Novgorod
3:0
Shinnik Yaroslavl
Gazovik Orenburg
0:0
FK Akron Togliatti
Dynamo Bryansk
1:0
Tekstilshchik Ivanovo
Irtysh Omsk
0:4
Krylya Sovetov
Chayka Peschanokopskoye
2:1
FC Krasnodar 2
Neftekhimik
0:0
Spartak Vladikavkaz
2nd League
Dukla Praha
3:1
FK Fotbal Třinec
Viktoria Zizkov
0:2
Hradec Kralove
2nd SNL
Krsko
1:2
Rudar Velenje
Nk Drava Ptuj
1:2
Nk Dob
Primorje
1:1
Smartno
Beltinci
2:4
Krka
Fuzinar
5:0
Nd Bilje
ND Triglav
0:4
Radomlje
Premier League
Qabala
0:0
Keshla FK
Sumqayıt
2:1
Sabail
Serie B
Amrica Mineiro
0:1
Figueirense
on TV
Ponte Preta
1:1
Operário PR
on TV
Centro Sportivo Alagoano
3:1
Cruzeiro
on TV
Cuiaba
3:0
Oeste
on TV
Liga 1 Movistar - Apertura
Deportivo Municipal
0:1
Carlos Mannucci
on TV
Sport Huancayo
1:1
Alianza Lima
on TV
Cusco FC
2:3
Cienciano
on TV
Sporting Cristal
2:1
Alianza Universidad
on TV
Super Lig
Genclerbirligi
0:0
Konyaspor
Denizlispor
0:0
Trabzonspor
Alanyaspor
2:0
Kayserispor
Besiktas
1:1
Antalyaspor
on TV
Super League
Panetolikos
0:2
AEK Athens
1. Lig
Bandirmaspor
1:0
Akhisar Belediye
Tuzlaspor
1:0
Balikesirspor
Altinordu
0:2
Bursaspor
J. League
Consadole Sapporo
0:1
Gamba Osaka
Sagan Tosu
1:3
Yokohama Marinos
Nagoya Grampus
2:1
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
1:2
Kashima Antlers
Shonan Bellmare
0:3
Shimizu
Kashiwa Reysol
1:1
Sanfrecce Hiroshima
Premier
Vitebsk
1:1
Belshina Bobruisk
Dinamo Brest
2:1
FC Energetik-BGU Minsk
Gorodeya
1:3
Torpedo Zhodino
Division Profesional Clausura
Club Sportivo San Lorenzo
2:1
General Diaz
Club Olimpia
7:0
Sportivo Luqueño
Meistriliga
Tallinna Kalev
1:2
Tammeka Tartu
Trans Narva
0:1
Tulevik Viljandi
Kuressaare
2:2
Tallinn Jk Legion
K League 3
Yangju Citizen FC
0:5
Changwon City
Hwaseong Fc
1:1
Gimhae City
Busan Transport.Corp
1:0
Gangneung City FC
Gimpo Citizen
1:2
Mokpo City
Cheongju FC
3:1
Chuncheon Fc
Gyeongju Khnp
1:1
Daejeon Korail
Canadian Premier League
Forge FC
14:00
Hfx Wanderers
Ekstraklasa
Lechia Gdansk
4:2
Stal Mielec
Pogon Szczecin
1:0
Slask Wroclaw
Legia Warszawa
1:3
Gornik Zabrze
Airtricity League
Shelbourne
1:1
Finn Harps
Primera A
Patriotas
0:1
Envigado
Deportivo Pereira
1:2
Independiente Santa Fe
on TV
Alianza Petrolera
1:0
Independiente Medellin
on TV
Millonarios
1:3
Once Caldas
on TV
Superettan
Trelleborg
1:1
Orgryte
Jonkopings Sodra
4:1
Osters
1st Liga
Widzew Lodz
2:0
Stomil Olsztyn
Sandecja Nowy Sacz
1:2
Odra Opole
Zaglebie Sosnowiec
1:2
LKS Lodz
Chrobry Glogow
1:0
GKS Jastrzębie
GKS Belchatow
1:1
GKS Tychy
Termalica Nieciecza
2:0
Resovia Rzeszow
Serie C Group A
Treze
0:0
Jacuipense
Manaus
0:0
Santa Cruz
Ecuador - First Division
Orense SC
2:2
Aucas
Emelec
1:1
L.D.U. Quito
on TV
Serie C Group B
Sao Bento
1:1
Volta Redonda
Primeira Liga
Nacional
3:3
Boavista
Sporting CP
Post
Gil Vicente
FC Porto
3:1
SC Braga
on TV
Liga I
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
1:1
Viitorul Constanta
Universitatea Craiova
2:1
Voluntari
Super Liga
Backa
0:0
Napredak
Metalac
1:1
Mladost Lucani
Radnicki Nis
0:0
Cukaricki
Premier League
Tanta
0:0
FC Masr
Al Ahly
0:0
Misr El Makasa
Prva Liga
Dinamo Vranje
2:3
Buducnost Dobanovci
Fk Dubocica
0:0
Fk Loznica
Fk Imt Beograd
0:1
Radnicki 1923
Radnicki Pirot
0:1
FK Kabel Novi Sad
Sloga Kraljevo
1:2
Zemun
Zeleznicar Pancevo
2:1
Kolubara
Jagodina
1:1
Trayal Kruševac
Liga Nacional
Comunicaciones Guatemala
2:0
Santa Lucia
on TV
Iztapa
1:1
Antigua
on TV
Cobán Imperial
2:0
Deportivo Sanarate
on TV
Belarusian First League
FC Khimik Svetlogorsk
1:2
Volna Pinsk
FC Granit Mikashevichi
1:1
Orsha
Smorgon
0:2
Slonim-2017
Gomel
1:0
FC Sputnik Rechitsa
1 HNL
HNK Gorica
2:2
Istra 1961
Dinamo Zagreb
3:3
Slaven Belupo
Premier League
FC Oleksandriya
0:2
Vorskla Poltava
Ingulets
1:1
Desna Chernihiv
Dynamo Kyiv
3:1
FK Lviv
Super Liga
AS Trencin
3:2
FC Nitra
FK Pohronie
2:2
Sereď
Spartak Trnava
1:0
Zlate. Moravce
Ruzomberok
4:0
Zemplin Michalovce
1st SNL
NK Bravo
0:0
Luka Koper
Maribor
2:2
NK Celje
S.League
DPMM
Post
Tanjong Pagar Utd Fc
Hougang United
Post
Albirex Niigata Singapore
Regionalliga Northeast
Berliner
1:5
Carl Zeiss Jena
Dynamo Berlin
6:2
Bischofswerdaer
FC Germania Halberstadt
0:2
Altglienicke
Auerbach
1:1
Tennis Borussia Berlin
Lokomotive Leipzig
1:1
Chemnitzer
Regionalliga Southwest
Bahlinger SC
1:4
TSV Steinbach
FC 08 Homburg
3:1
TSV Eintracht Stadtallendorf
Astoria Walldorf
0:0
SSV Ulm 1846
FSV Frankfurt
1:0
Giessen
Mainz 05 II
2:6
Freiburg II
Kickers Offenbach
3:0
Hoffenheim II
KSV Hessen Kassel
1:1
Fc Piramasens
SV Elversberg
5:0
TSV Schott Mainz
TuS Rot-Weiß Koblenz
Post
VfB Stuttgart II
Regionalliga West
Bonner
0:2
FC Wegberg-Beeck
Borussia Moenchengladbach II
2:1
SV Straelen
Fortuna Koeln
3:2
Wuppertaler
Preussen Munster
2:1
VfB Homberg
RW Ahlen
2:1
Sportfreunde Lotte
Oberhausen
1:1
SV Bergisch Gladbach 09
Lippstadt
1:1
FC Koln II
Fc Schalke 04 II
2:0
Rödinghausen
Regionalliga North Group - North
Hamburger SV II
2:2
Teutonia Ottensen
VFB Phoenix Lubeck
0:3
Eintracht Norderstedt
Regionalliga North Group - South
Hannover 96 II
0:1
VfV Hildesheim
Jeddeloh
0:1
Oberneuland
Primera División
Plaza Colonia
1:3
Penarol
Cerro Largo
0:0
Fenix
Defensor Sporting
4:2
Deportivo Maldonado
Cymru Premier
Barry Town
3:1
Caernarfon
Haverfordwest County
2:2
Newtown
Tajikistan Vysshaya Liga
Fayzkand
1:1
Dushanbe 83
Fc Istaravshan
4:0
Regar-tadaz
Lokomotiv Pamir
3:2
Cska Pamir
Liga II
Concordia
4:0
Pandurii
CS Mioveni
0:1
Metaloglobus Bucuresti
CSM Școlar Reșița
0:0
FC Politehnica Timișoara
CSM Slatina
2:0
ACS Comuna Recea
Farul Constanța
2:2
Gloria Buzău
Ripensia Timișoara
2:0
Aerostar Bacau
Rapid Bucuresti
1:1
Turris Turnu Măgurele
Liga III - Serie 1
Bucovina Rădăuți
Post
CSM Pascani
Ceahlaul Piatra Neamt
0:1
Foresta Suceava
CS Dante Botosani
1:3
Stiinta Miroslava
Husana Husi
5:0
Bradu Borca
Somuz Falticeni
1:0
Vaslui
Liga III - Serie 2
Otelul Galati
2:0
CS Avântul Valea Mărului
CSM Bacau
2:2
CMS Focsani 2007
CS Sporting Liesti
2:2
CS Faurei
Liga III - Serie 3
Viitorul Constanta II
0:3
Gloria Popesti Leordeni
CS Afumati
2:1
Gloria Albesti
CSM Oltenita
0:2
Inainte Modelu
FC Agricola Borcea
1:2
AS Mostistea Ulmu
Recolta Cheorghe
2:7
Axiopolis Cernavoda
Liga III - Serie 4
Metalul Buzau
2:1
Rapid Bucuresti II
Progresul Spartac
5:1
Dinamo Bucuresti II
Voluntari II
0:0
CS Tunari
FCSB II
1:2
Steaua Bucuresti
Liga III - Serie 5
SR Brasov
1:2
Odorheiu Secuiesc
CS Blejoi
1:4
Corona Brasov
Targu Secuiesc
3:0
Sepsi Sfantu Gheorghe II
Astra Ploiesti II
5:1
Plopeni
Liga III - Serie 6
Sporting Rosiori
5:1
Academica Clinceni II
ACSO Filiasi
1:0
FC Pucioasa
Liga III - Serie 7
Jiul Petrosani
0:1
Magura Cisnadie
Flacăra Horezu
3:1
Viitorul Dăești
CS Gilortul Târgu Cărbunești
3:1
Cetate Deva
Liga III - Serie 8
Avantul Periam
1:1
Șoimii Lipova
Progresul Ezeris
0:5
Dumbrăviţa
Poli Timisoara
0:2
Crișul Chișineu-Criș
Gloria Cermei
1:3
ACS Progresul Pecica
Liga III - Serie 9
Ariesu Turda
1:2
Avântul Reghin
Fc Hunedoara
1:0
Ocna Mures
CF Metalurgistul Cugir
1:0
Unirea Ungheni
CS Sanatatea Cluj
1:3
Unirea Alba Iulia
Liga III - Serie 10
Sanmartin
2:1
CS Luceafarul Oradea
Fc Gloria
0:0
Progresul Somcuta Mare
Minaur Baia Mare
4:1
Ca Oradea
Sportul Simleu Silvaniei
2:1
Satu Mare
Scm Zalau
1:0
Somesul Dej
1st League
Pafos FC
2:2
Ethnikos Achnas
AEL Limassol
3:1
Karmiotissa Polemidion
Premier League
Taraz
0:2
Zhetysu
North Macedonia Prva Liga
Makedonija G. P.
2:1
Vardar Skopje
Rabotnicki
1:1
FC Struga
2nd League
Berane
1:2
Arsenal Tivat
Bokelj
1:1
Igalo
Drezga
1:4
Jedinstvo B. Polje
Grbalj
0:2
KOM
Mornar Bar
3:0
Ibar
Urvalsdeild
Fjolnir
1:1
Akureyri
Russian Professional Football League Group 1
FC Biolog-Novokubansk
1:1
Anzhi
FC Krasnodar 3
0:1
Pfc Kuban
Russian Professional Football League Group 3
Kvant Obninsk
0:0
FC Salyut Belgorod
First Professional League
Beroe
4:0
Cherno More Varna
Levski Sofia
3:0
CSKA 1948
Second Professional League
Lokomotiv Sofia
2:0
Litex
Neftochimic Burgas
0:4
Kariana Erden
Sportist Svoge
1:1
Vitosha Bistritsa
Yantra 2019 Gabrovo
0:2
Septemvri Sofia
Septemvri Simitli
2:3
FC Hebar Pazardzhik
Third league - South-East
Spartak Plovdiv
1:1
Dimitrovgrad
Vereya (Stara Zagora)
1:4
Sokol Markovo
Yambol
1:1
Gigant Saedinenie
Zagorets Nova Zagora
6:1
Levski Karlovo
Haskovo
1:3
Atletik (Kuklen)
Borislav Parvomay
1:1
Izvor
Maritsa Plovdiv
0:2
Chernomorets Bs
Nesebar
2:2
Karnobat
Rozova dolina
2:2
Rodopa Smolyan
Third league - North-East